Пожежники Київщини змагалися сьогодні за звання кращих [відео]

  Пожежники Київщини змагалися сьогодні за звання кращих. 28 команд з усієї області демонстрували свої вміння орієнтуватися в задимленій камері, в`язати рятувальні вузли та встановлювати газодимозахисні завіси. Усе - при повній амуніції. Перемогли рятувальники з Білої Церкви. Трохи поступилися їм команди з Обухова та Фастова.

  Доки пожежні команди готуються до змагань, у димовій камері кипить робота. Організатори облаштовують хитромудрий лабіринт та готують димові шашки.

  Петро Булава, начальник управління оперативного реагування: "Запалюється шашка, заполняємо повінстю приміщення димом, після чого команад буде заходити, шукати концевики".

  Крізь димову завісу треба знайти та натиснути спеціальні кнопки. Це завдання чи не найскладніше. Тут усе, аби максимально відтворити умови справжньої пожежі. Щоправда, у камері негаряче. За хвилину перша команда розпочинає змагання.
   
  Цьогоріч на змагання приїхали 28 команд із усієї області. У кожній ланці - по троє рятувальників. Кажуть, головне діяти злагоджено - тоді буде хороший результат. Перша команда впоралася трохи більше ніж за хвилину.

  Євген Козловський, начальник газодимозахисної служби гарнізону Київської області: "Відчуття, я хочу сказати, екстремальні, досить екстремальні, піднімають адреналін. Видимість в димокамері - це десь 35-40 см, практично більше нічого нельзя побачить. Ну все залежить від того, як злагоджені дії".

  А цей рятувальник сьогодні участі в змаганнях не бере. Прийшов із родиною підтримати колег І познайомити зі своєю професією синів.

  Євген Березанський, водій пожежного автомобіля: "Я хотів би, щоб він був пожежником на керівницькій посаді".

  Дмитро: "Ну подивимось, як получиться, як буду учиться - тим і буду".

  Далі пожежники змагалися у встановленні газодимозахисної завіси та в`язанні рятувальних вузлів. Все - це при повній амуніції, яка важить більше двох десятків кілограмів. Проте, кажуть, завдання не складні - все значно простіше ніж у повсякденній роботі. До того ж, невдовзі у рятувальників - "гаряча" пора. В опалювальний сезон кількість викликів помітно зростає.

  Володимир Головатий, рятувальник: "Люди починають топити в будівлях, протоплювати грубки, включати обігрівачі в квартирах, тому зараз, на даний період, пожежі трапляються частіше".

  У змаганнях перемогла команда з Білої Церкви. Трохи поступилися лідерам рятувальні ланки з Обухова та Фастова.

  Євгенія Подобна, Олексій Іванченков, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Проти знищення екосистеми заплави річки Нивка протестують представники природоохоронних організацій
  Наступний матеріал
  Потужний вибух у центрі Бейрута: 8 людей загинули
  Теги: