Повноваження Київради закінчились, але сесію не закрили [відео]

  На останню сесію Київради зібралися столичні депутати, адже вже 2 червня спливає строк їхніх повноважень. Утім, Верховна Рада досі не призначила дати місцевих виборів. Не дав своїх тлумачень з цього питання і Конституційний суд. Тож, секретар Київради Галина Герега закривати сесію відмовилася. Натомість, усі рішення, які Київрада ухвалить після 2 червня, будуть нелегітимними - вважає опозиція і обіцяє блокувати роботу законодавчого органу столиці.

  Остання сесія Київради розпочалася з бійки: у сесійну залу намагалися пройти народні депутати з помічниками. Охорона - не пустила. Тоді - полетіли двері.

  Прийшли - бо знають: сьогодні столичні депутати продаватимуть землю і комунальне майно, кажуть нардепи.  

  Андрій Іллєнко, народний депутат ВО "Свобода": "На сьогоднішній день вони проводять останню дерибанну сесію, коли вони сотні земельних і комунальних питань винесли на сесію для того, щоб, фактично, в останній раз продерибанити Київ в стилі Льоні Черновецького".

  А ще нагадують: засідання останне. Вже 2 червня спливає строк повноважень столичних депутатів. Тому закликають колег не працювати. У секретаря Київради Галини Гереги - інші плани.

  Галина Герега, секретар Київради: "Ми у відпустку нікого не відпускаємо, міська рада як працювала - так і буде працювати. Ми продовжуємо наповнювати порядок денний на наступне пленарне засідання, а коли воно відбудеться - нам просто не відомо, чи воно буде через 2 тижні, через місяць, через 2 місяці".

  3-го червня - кажуть пікетувальники, які зібралися під мерією. Вони планують влаштувати власне пленарне засідання.

  Олена Єскіна, громадський активіст: "Згідно чинного законодавства, територіальна громада має право здійснювати управління безпосередньо або через обраний нею орган. І ми збираємося здійснювати управління безпосередньо, брати управління містом в руки териториальної громади і 3 червня ми проведемо перше зібрання незалежної міської ради киян".

  А от столичним депутатам у Комітеті виборців радять не збиратися. Юридично, вони лишаються депутатами, доки не складуть присягу нові члени Київради. Але це - технічна норма, тому усі рішення, ухвалені депутатами після 2 червня - можна оскаржити у суді. 

  Олександр Черненко, голова КВУ: "Сьогодні ми не знаємо, коли можуть відбутися вибори, хоча ми знаємо, що вони мають давно відбутися. Сьогодні ми не знаємо, коли присягу приймуть новообрані депутати, тому продовження повноважень цих депутатів можна розцінювати, як узурпацію влади. Вони не просто чекають, доки технічний пройде час, щоб передати повноваження наступним депутатам - вони можуть виконувати свої повноваження безкінечно довго".

  Депутати складати повноваження не поспішають. Упевнені: доки Конституційний суд не дасть своїх тлумачень - сесію не скликатимуть. А якщо засідання відбудеться - опозиція обіцяє блокування.

  Олексій Омельяненко, голова фракції ПР у Київраді: "Заседание после 2 июня - оно будет регламентировано в любом случае, либо решением ВР, либо Конституционным судом. Если ни то, ни другое не состоится после 2 июня - я думаю, проведение сессионного заседания будет невозможным".

  Тетяна Меліхова, голова фракції "БЮТ-Батьківщина" у Київраді: "Ми не дозволимо проводити ці пленарні засідання. В який це спосіб буде зроблено - ми приймемо спільне рішення опозиційними силами, це БЮТ-"Батьківщина" і фракція Віталія Кличка".

  Хрещатик 36 - сиротіє. Уже рік у цих стінах немає міського голови, за 11 днів їх покинуть і столичні депутати. Київ лишиться без місцевого самоврядуваня.

  Світлана Одаренко, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  До дня Києва столичні музеї будуть безкоштовними
  Наступний матеріал
  Яковенко підписав контракт з флорентійською "Фіорентиною"
  Теги: