Повернути у столицю органи місцевого самоврядування воліють у мерії

  Владу - кожному будинку. Повернути у столицю органи місцевого самоврядування воліють у мерії. Чиновники закликають мешканців об`єднуватися для розв`язання проблем своїх будинків. Депутати ж вбачають у цьому політичний прорахунок. Через спонсорську допомогу таким комітетам можна буде впливати на майбутніх місцевих виборах.

  ОСН або Органи самоорганізації населення - чергова формула "добробуту" від столичної влади. Відродити місцеве самоврядування на рівні будинкОвих, квартальних та мікрорайонних комітетів - хочуть на Хрещатику, 36.

  Олександр Попов: "Останні роки буксував цей процес, по статистиці бачимо, що зростання кількості не було. А чому не було - тому що не було співпраці з владою".  

  Нині у столиці зареєстровано близько 90-та місцевих органів. Більшість з них з"явилась ще  2003-го року, коли набрав чинності закон, що регламентує їхню діяльність. Один із перших - комітет мікрорайона "Лук`янівський" -об`єднує 10 тисяч містян. Гуртом - удалося зупинити незаконні будівництва, відстояти зелені зони та збудувати дитячі майданчики.

  Юрій Чиж: "Ми робимо великі програми у себе. Наприклад, в першу чергу ми будуємо свпортивні майданчики, дитячі майданчики. Робимо тренувальні гуртки безкоштовні".   

  Комітети діють як посередники між владою та населенням. Зокрема, можуть брати участь у підготовці проектів-рішень Київради або ж розв`язувати міцеві проблеми самостійно. Однак місто фінансує зарплату керівництву органів. А от бюджетні гроші на реалізацію програм - комітети можуть лише виграти на конкурсі проектів, або ж - шукати деінде.

  Юрій Чиж, голова органу самоорганізації населення - комітету мікророайона "Лук`янівський": "Міських взагалі не існувало грошей, якщо два роки не платили зарплату.  Бізнесменів ми находим і говорим - от у нас ОСН давайте допомагайте - і вашим мешканцям - бо ви тут проживаєте і нашим. 2010 рік приблизно ми охопили 50-т тисяч гривень".

  Цьогоріч на фінансування програм місцевих органів Київрада виділила 20-ть мільйонів гривень. Однак жодної копійки - комітети ще не побачили. Саме спонсорські кошти - основне джерело фінансування комітетів. А це, не заперечують самі депутати, можливість впливати на електорат перед виборами.

  Олег Качкан, депутат Київради, голова комісї київради з питань місцевого самоврядування: "Тоді, коли були мажоритарні вибори ми прекрасно пам"ятаємо що кожен депутат хотів мати за собою ОСН, бо це була свого роду гарантія підтримки, тоді було фінансування. Коли я був депутатом районної ради, було невеличке фінансування, де я допомагав скажемо так".

  Уже наступної сесії - 14 липня - депутати планують ухвалити спрощену систему реєстрації комітетів. Київрада, яка торік ліквідувала районні ради - тепер голосуватиме за створення нових місцевих органів. 

  Світлана Одаренко, Роман Гриценко, "5 канал"  

  Попередній матеріал
  Парламент Греції ухвалив пакет суворих заходів економії
  Наступний матеріал
  Помічниця судді київського Арбітражного суду збила своїм авто насмерть жінку
  Теги: