5.ua

Попри всі обіцянки і заборони – будинок Грушевського таки знесли [відео]

  На акцію протесту мешканці будинків по вулиці Саксаганського ходять, як на роботу. Перед вікнами тепер не архітектурна пам'ятка, а руїна. Замість реконструкції – власник вирішив споруду знести.

  Світлана Чигир, киянка: «К такому состоянию это все шло очень методично. Кто-то готовился. Мы просто были в неведении, в чьих руках, кому он принадлежит, но мы видели, что его убивали. Его конкретно убивали, его топили, поливали кипятком. За ним не ухаживали».

  У приватні руки будинок перейшов ще 6 років тому. Саме у 2007 році Київрада за понад мільйон гривень продала споруду за адресою Саксаганського, 109. Спочатку господар обіцяв будинок відновити, втім – плани змінив. Тепер хоче звести торговельно-розважальний комплекс.

  Геннадій Щепанюк, киянин: «Буры лежат оно – сорок сантиметров в диаметре. Они собираются пробурить здесь 90 свай длинной более 12 м. Значит, все строители, все эксперты говорят, что это минимум 12-этажка».

  Утім, що саме виросте замість архітектурної пам’ятки – люди не знають. Адже ані будівельного паспорта, ані дозвільних документів досі не бачили. Жаліються: будівельники годують обіцянками і сумнівними документами без печаток. Ба більше, повідомили – будинок, якому понад півтора століття – вже не є пам'яткою архітектури.

  Микола Когут, директор міжгосподарської організації: «Я интересовался. Я поехал в музей Грушевского – вот, по телеку показывают то, то и то. Я поехал в музей Грушевского и посмотрел – ниче там нету. Документы посмотрел».

  Активіст: «Ну вот, смотрите».

  Микола Когут, директор міжгосподарської організації: «У вас нет всех документов».

  Свої слова підтверджують офіційними документами, зокрема, цей – від міністерства культури України. Думку містян поділяють і в музеї Михайла Грушевського.

  Світлана Панькова, директор історико-меморіального музею М. Грушевського: «Він не може не бути пам’яткою, Ви розумієте. Будинок пережив надзвичайно цікаву історію. І це не важливо, навіть якщо там ніколи не була нога Грушевського – вибачте, а вона там була! Не можна цього робити! Не можна його руйнувати. І тому мені страшенно боляче».

   А от власників будинку почути не вдалося. Мешканці кажуть – його і в очі не бачили. Знайти фірму, що придбала пам’ятку архітектури не вдалося і 5 каналу. Виявилося, що фірма розташована у тому ж таки будинку – за адресою Саксаганського, 111.  Утім, зненацька на майданчику з’явився забудовник.

  Проте затримався чоловік не надовго. Побачивши камеру 5 каналу – накивав п’ятами.

  Активісти: «Когут Николай Васильевич , здравствуйте. Наконец то мы с вами познакомились».

  Микола Когут, директор міжгосподарської організації: «Мы сейчас ее закроем. И все».

  Активіст: «Нас это устраивает. Громада все восстановит».

  Крапку у цій справі має поставити суд. Але досі скаргу мешканців розглядають у прокуратурі. За цей час забудовник устиг зрівняти із землею будинок, у якому жила родина Грушевських.

  Олена Махно, Віталій Стрельцов, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Віце-президента Гватемали обсипали борошном
  Наступний матеріал
  Влада обіцяє вчасно закінчити ремонт музею Шевченка – але грошей поки не вистачає [відео]
  Теги:
  Loading...