Понаднормова праця українців за кордоном несе ризики для здоров'я – Інститут демографії

  Ризики для здоров'я істотно зростають в разі постійної перевтоми, наголошують експерти

  Трудові мігранти дуже часто працюють понаднормово. Такий підхід до побудови робочого графіку становить високі ризики для здоров'я, повідомила науковий співробітник Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко.

  За її словами, українці значно переробляють за кордоном у гонитві за заробітком. При цьому, немає різниці, працює людина на шкідливому виробництві чи ні. Ризики для здоров'я істотно зростають в разі постійної перевтоми, наводить слова експерта "24 канал". 

  "Понаднормова робота для трудових мігрантів – це, скоріше, норма. Так, там можуть платити навіть більшу цю понаднормову плату, може бути вища платня, але коли людина інтенсивно працює там місяць, три місяці, буквально маючи один вихідний день, без нормального належного відпочинку, не відновлюючи свого здоров'я, навіть якщо це не дуже шкідливі умови праці, може, це якась просто рутинна робота, ризики для здоров'я дуже зростають, адже людина перевтомлюється", – розповіла експерт.

  Ще одна небезпека, за словами Ткаченко, полягає в різкій зміні способу життя після повернення заробітчан на батьківщину.

  "Коли вони приїжджають додому і не працюють, це знову-таки великі ризики, оскільки дуже часто тут виникають проблеми з алкоголізмом", – каже експерт.

  Попередній матеріал
  У Кривому Розі оприлюднили імена загиблих та травмованих у ДТП
  Наступний матеріал
  Винні бджоли: в Росії зірвався рейс до окупованого Криму
  Теги: