Плюси і мінуси "картки киянина" [відео]

  "Картка киянина" - замість пенсійного чи іншого пільгового посвідчення. Гарантує - дармовий проїзд у транспорті, дає до 40-ка відсотків знижки на ліки та до п’яти відсотків у продуктових торговельних мережах. До кінця року видати картку киянина планують понад 400-там тисячам соціально-незахищених містян. Послуга - не обов’язкова. Та без неї пільговики втрачають право на матеріальну допомогу від міста. Аби отримати картку у черзі доведеться просидіти не одну годину. Плюси і мінуси такого посвідчення жителя столиці з’ясовувала Світлана Одаренко.

  Журналіст 5 канал: "З 8 до 19 без перерви на обід. За добу обслужити у центрі фізично встигають до 200 осіб, тоді як приходить у півтора-два рази більше".

   Валентина Стоцька, пенсіонерка: "Не знала що дуже багато людей. Я подзвонила, мені сказали з понеділка по п’ятницю  не казали що тут черги такі Я взяла документи, прийшла. А вже не хочеться уходить".  

   Дві години у черзі, десять хвилин у кабінеті. Пані Валентина прийшла оформити картку киянина, бо злякалася: без неї доведеться платити за проїзд

   Валентина Стоцька, пенсіонерка: "Якщо без неї не можна у транспорті їздити - то вона мені потрібна. А якщо можна - то вона мені не потрібна".

   Що таке картка киянина і навіщо вона потрібна - розуміють не усі пільговики. В управлінні соцзахисту пояснюють: це аналог пільгового посвідчення, однак має більше функцій. Окрім безкоштовного проїзду в громадському транспорті власники карток зможуть купувати за знижками ліки у комунальних аптеках та продукти у п`яти торговельних мережах. Натомість місто нарешті зможе обрахувати точну кількість пільговиків. Адже нині, приміром, метрополітену відшкодовують поїздки кожного пенсіонера, тоді як користуються цим транспортом не усі.

   Пенсіонерка: "Ця пластикова картка вона має по-перше абсолютно всі персональні дані людини і також фото. І прислоняючи картку до парапету, черговий у метрополітені чітко бачить людину".

   Водночас - чи буде кількість поїздок у метро обмеженою - в управлінні не знають, а от пенсіонери вже й про таке почули

   Оніщенко Валентина , отримала "картку киянина": "Коли я отримувала мені сказали, що сюди заложено певна сума проїзду там на якусь суму, мені говорили - ви дивіться, якщо вона буде у вас не працююча, то ви проїздили вже ".

   Коли людина мала просто посвідчення вона мала змогу без проблем проходити будуть яку кількість разів через парапети метрополітену і не здійснювати оплату за це. Таким чином і на сьогоднішній день буде таке відбуватися. Воно не прописано на сьогоднішній день і я не думаю що воно буде якимось чином обмежено.

   Іще один міф - картку киянина зобов`язані отримати усі пільговики. Нині це - за бажанням. Однак Київрада вже вирішила: хто не має карток, не отримає матеріальної допомоги від міста.

   Пенсіонерка: "Узнала що допоміжні доплати будуть получать через банк по цій картці. Це мене не дуже влаштовує". 

   Від теорії - до практики - як працює картка киянина - перевіряємо в комунальній аптеці.

  Знижки до 30 відсотків на сто найменувань ліків дають у комунальних аптеках "Фармації". Купити дешевше будь-які ліки власники карток можуть у десяти аптеках міста - по одній на кожний район.

   Микола Лосик, завідувач аптеки № 46 КП Фармація: "У 60 аптеках КП "Фармації" є перелік - це КП "Фармація" заключила угоду з виробниками київськими харківський фармацевтичний завод - в переліку близько ста найменувань неповних де є ця знижка, а одна аптека в районі працює на всі лікарські засоби, де суттєва знижка за карткою киянина". 

   Вже із липня власники карток отримають знижки у п`яти торговельних мережах - до п`яти відсотків на усі групи товарів і до 30 - на соціальні. Передбачає проект і пільгові ціни на комунальні кінотеатри та музеї. Після того, як картки отримають усі пільговики - їх - на певних умовах - пропонуватимуть і решті містян.

   Світлана Одаренко, Андрій Верстюк, "5 канал".  

  Попередній матеріал
  У столичній підземці загинула людина
  Наступний матеріал
  Синоптики обіцяють суху та спекотну погоду у Києві щонайменше тиждень
  Теги: