Плани перебудови Володимирської гірки стурбували захисників старого Києва

  На будівельний майданчик уже незабаром перетвориться Володимирська гірка: відомий київський парк реконструюють до Євро-2012. Жителі столиці переконані: це чергове зазіхання на історичну спадщину.

  До реконструкції Володимирської гірки - ще півроку, а звістка про це вже непокоїть містян. Для киянки Людмили Уткіної схили над Дніпром – улюблене місце відпочинку ще з дитинства. Жінка переконана - під реконструкцією криється знищення парку.

  Людмила Уткіна, киянка: "Люди, которые живут здесь, Владимирская горка - это их детство, это их история, это та теплота, которая позволяет им жить и ощущать жизнь в полной мере. Если сейчас тут что-то изменить и посторить какие-то здания, они просто уничтожат еще одну историческую парковую зону. Причем, уничтожат навсегда".

  Розробник проекту реконструкції, Юрій Лосицький, упевнений - не все так погано. Адже після перебудови на Володимирському схилі з`являться нові альтанки, пішохідні доріжки, лавки та ліхтарі, стилізовані під старовину. З новинок – невеличкий водограй. А замість відновленої панорами "Голгофа", гості парку побачать тільки її ескіз. Все це коштуватиме Києву 70 мільйонів гривень.

  Юрій Лосицький, директор інституту "Київпроектреставрація": "Замість панорами "Голгофа" будується такий напівкруглий щит з підсвіткою, всередині якого буде власне фотографія самої панорами "Голгофа", яка була. А зовні буде інформація про те, що таке панорама взагалі, і що таке панорама "Голгофа"".

  На справжнє полотно, що зображатиме розп`яття Христа, зараз коштів немає, шукатимуть інвесторів. Утім, столичних бізнесменів більше цікавитиме не відновлення втраченої художньої пам`ятки, а сусідня споруда. Триярусна восьмигранна водонапірна вежа залучатиме інвесторів швидше - адже в ній розташується черговий розважальний заклад.

  Юрій Лосицький, директор інституту "Київпроектреставрація":
  "В цій вежі безперечно розмістилась би громадська вбиральня. На верхніх поверхах могли би розміститись кафе з оглядовими майданчиками. Звідти відкривається чудовий вигляд на Дніпро".

  Людмила Уткіна, киянка: "Ресторан? Раньше говорили, что Киев - город в саду. А теперь мы уже далеко не можем так сказать".

  На Володимирській гірці росте близько 70 різновидів дерев та кущів. Їхнє коріння запобігає зсуву грунту на схилах. Проте, для відтворення проекту реконструкції, "Київзеленбуду" доведеться вирубати дерева на горі та на схилах. Мовляв, ті заважають спостерігати панорами Києва.

  Ігор Луценко, громадська організація "Збережи старий Київ": "Абсолютно безконтрольна річ, коли починають працювати люди з пилками. Як правило, вони це звуть прорідженням, видаленням аварійних дерев. По результату, ми отримуємо зрізання абсолютно здорових дерев".

  Юрій Лосицький, директор інституту "Київпроектреставрація": "Не всі дерева приберуть, але є сорні породи дерев, які треба, безперечно, прибирати".

  Окраса парку - легендарний пам`ятник Володимиру - теж давно потребує ремонту. Проте, цього у плані реконструкції немає.

  Юрій Лосицький, директор інституту "Київпроектреставрація": "Цей пам`ятник знаходиться під управлінням товариства охорони пам`яток історії та культури. Ми до цього не маємо відношення".

  У товаристві охорони пам`яток історії та культури ситуацію коментувати відмовляються. Водночас, громадські організації столиці обіцяють і надалі стежити за ситуацієї довкола реконструкції Володимирської гірки та відстоювати історичне обличчя Києва.

  Настя Кобилянська, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Черговий забудовний скандал у центрі Києва
  Наступний матеріал
  Гідрометцентр: Києву і області повінь не загрожує
  Теги: