Півтисячі будинків у центрі Києва позбавили опалення на 2 дні

  У холоді сидять мешканці півтисячі будинків у середмісті Києва. Опалення відімкнули через аварії на тепломережі. Як пояснили 5 каналу в "Київенерго" - через різке похолодання комунальники збиралися підвищити температуру носія в трубах, однак виявили дефект у старих комунікаціях. Щоби його ліквідувати, кажуть, потрібно дві доби.

  Мешканці п`ятисот будинків у самісінькому серці столиці залишилися з холодними батареями у 15-градусний мороз. Подати тепло їм обіцяють лише за дві доби.

  МНСники та аварійні бригади Київенерго починають роботу на вулиці Дмитрівській. Тут виявили дефект між новими та старими трубами. Пояснюють - ремонтувати раніше не могли, бо проблеми почалися лише під час сильних морозів. Через холоднечу комунальники зібралися підвищити температуру води в теплоносіях, та вчасно виявили поломку.

  Олександр Крижній, головний інженер теплових мереж "Київенрего": "Питання в тому, що коли було тепло - цей дефект не проявлявся. Може прорвати стихійно, тоді, коли ми не ждемо. Тому вирішили, що треба підготуватися. Всі аварійні служби, всі задіяні - міста, "Київенерго" - і зробити так, щоб наслдіків не було негативних".

  Скільки загалом по місту таких потенційно небезпечних труб, у "Київенерго" не зізнаються. Більшість підземних комунікацій у столиці - зношені. Однак, кажуть, якщо вчасно не виявити поломку - буде біда. Та й робота затягнетсья не на один день. Тому киянам доведеться сидіти в обіймах з обігрівачем.

  Місцеві мешканці: "Ну, плюс 20. Пока".

  Місцеві мешканці: "Тепло. Но что будет дальше... Здесь основная труба, а как будет включение всей системы - я не знаю".

  Щоб і самим не замерзнути, МНСники навпроти будинку розгортають намет. Кажуть, то пункт обігріву. Від морозів рятуватимуться самі, й мешканців холодних квартир запрошують.

  Представник МНС: "Тобто, ви їм пропонуєте йти сюди, в намет?"

  Представник МНС: "Так. Якщо буде в квартирах холодно - так".

  На питання "хто винний у вимушеній холоднечі?"у столичній мерії відповідають - ніхто. Труба, якій майже сорок років, будь-коли могла спричинити комунальний колапс. Цієї миті вирішили не чекати. 

  Олександр Мазурчак, заступник голови КМДА: "Можна ще було би почекати, не ліквідовувати, але потім вона би призвела до серйозної аварії".

  Нині через ремонтні роботи в холоді сидять шість дитячих садків, вісім шкіл та п`ять лікарень Шевченківського району столиці. Для хворих, які перебувають на стаціонарі, намагаються знайти інші, теплі медзаклади.

  Ганна Рибалка, Ігор Селянинов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Українські клуби отримали противників у єврокубках
  Наступний матеріал
  Керівники ФФУ зустрілись із другим кандидатом на тренера збірної
  Теги:
  Loading...