Пиво, оковита й цигарки зникнуть із столичних кіосків [репортаж, відео]

  Пиво, оковита й цигарки зникнуть із столичних кіосків 31 березня. За це проголосувала Київрада. Після того як ці товари зникнуть із кіосків - їх приберуть із крамниць, розташованих у житлових будинках. Столичний бюджет на 2011 рік депутати розглядатимуть за тиждень. Однак вже сьогодні б`ють на сплох: Верховна Рада планує вилучити із міської скрабниці до державної - понад 8 мільярідв гривень.

  Cесійній залі столичні депутати зібралися із півгодинним запізненням. Їх не пустив у двір Київради - шлагбаум. Це так образило обранців, що півгодини тільки й балачок було про нову систему перепусток, яку встановила КМДА. 

  Винуватець дискусії - біло-червоний шлагбаум - тут  з`явився на початку тижня. Розділити двір навпіл вирішили, у адмістрації, от тільки депутатів про додаткові перепустки не попередили. Після наради вони оголошують свої вимоги

  Олесь Довгий, секретар Київради: "Депутат Київської міської ради за пред`явленням посвідчення депутата, без необхідності пред`явлнення будь яких інших документів має право постійного доступу і проїзду на своєму автомобілі на територі. Київської міської ради".   

  Проблему номер один вирішили - тепер можна й до порядку денного зазирнути. Ключове питання сьогодні - нові правила продажу оковитої, пива і цигарок. Після місяця громадських обговорень, від попереднього проекту рішень й сліду не лишилося. 

  Олексій Омельяненко, депутат Київради: "Запрет торговли алкогольных, слабоалкогольных, пива и табачных изделий в мафах - ларьках. Норма начнет действовать с 31 марта, таким образм мы дадим время перестроиться предпринимателям. которые занимаються подобным бизнесом".

  Також цей проект-рішення забороняє торгувати таким товаром на святкових заходах. Утім, зізнаються самі депутати, цю норму підприємці зможуть легко обійти, через недоліки законодавства.

  Олексій Давиденко, депутат Київради: "К сожалению, данный пункт и норма не касаются пива в пластиковых бутылках. Это норма общенационального закона, которую Киевсовет не может изменить. Поэтому пиво в пластиковых бутылках во время концертов пока будет продаваться, все остальные напитки в стекле в том числе и пиво продаваться не будут, в том числе и табак".

  Зникнення цигарок й алкоголю із кіосків - це лише перший етап реформи. Далі депутати планують заборонити їхній продаж у крамницях, розташованих у житлових будинках. І нарешті, третій етап обмежить реалізацію таких товарів з 10-ї вечора до 8-ї ранку. Розглянули депутати й нову програму культури. У голови профільної комісії київради  до неї чимало претензій.

  Олександр Бригінець, депутат Київради: "В ній немає прориву ніякого. В ній є тільки збереження всього того. що треба хоч якось профінансувати. Программа не дає нам рішення найважливіших питань, не дає можливості вирішити питання музею історії києва, з малою оперою, з бібліотекою Лесі Українки".

  Однак, чи будуть кошти на реалізацію міських, зокрема, і соціальних програм, депутати сумніваються. Верховна Рада сьогодні ухвалила бюджет-2011, за яким із столичної до державної скарбниці планують вилучити понад 8 мільярдів гривень. Це на третину більше, ніж торік. Бюджет Києва депутати розглянуть вже наступного четверга.

  Світлана Одаренко, Микола Лєбєдєв, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Травма на тренуванні зцілила нідерландську параолімпійку
  Наступний матеріал
  Прийнято бюджет Київщини на наступний рік
  Теги: