Після півторамісячної відпустки Київрада таки зібралася на сесію

  Опозиціонери одразу охрестили її нелегітимною. Причина дискусій - усе той же імперативний мандат. БЮТ ніяк не може позбутися своїх перебіжчиків. Уже вчетверте не зібрала кворуму ЦВК. Там тиждень намагаються заслухати реєстрацію нових членів БЮТу навзамін тим, хто вийшов із фракції і приєднався до промерської більшості. Пікантності ситуації сьогодні додало несподіване рішення Радивилівського районного суду Рівненської області, яке ще більше загострило непросту ситуацію.
  "Еліта-центр" чи імперативний мандат? У більшості та опозиції Київради різні версії щодо шеститижневої відпустки. Попри зневіру скептиків у тому, що сесія таки відбудеться, секретар ради Олесь Довгий примудрився зібрати депутатів. Каже, скучив.

  Олесь Довгий, секретар Київради: "Ми звами давно не бачилися, я за вами скучив. Надіюся, що ви теж скучили".

  І відразу шокує - Радивилівський районний суд Рівненської області заборонив БЮТу застосовувати імперативний мандат. Тому всі депутати чинні, а, отже, сесія також. Утім, щоби не зумовлювати зайвої агресії - секретар Київради пропонує відмовитися від спокуси голосувати за земельні питання. Їх знімають з порядку денного.

  Олесь Довгий, секретар Київради: "Це чергове судове рішення лишній раз підкреслює абсолютну відсутність будь-яких підстав в будь-яких сумнівах стосовно легітимності діючого складу Київської міської ради".

  Опозиція  секретарю не довіряє. Вже за годину після заяви Довгого вони зателефонували до Радивилова, щоб пересвідчитися  - чи справді було таке рішення суду. Відповідь несподівана - в Рівненській області про київський імперативний мандат чують уперше.

  Дмитро Андрієвський, депутат Київради, фракція "Нашої України": "Відбулася офіційна розмова з головою цього суду, зараз готується запит і буде офіційна довідка, що ця ухвала не приймалася і справа не розглядалася. Тому я впевнений, я вже про це говорив як припущення, сьогодні можна з впевненістю казати що ми маємо справу з фальсифікацією документів в тому числі судових".

  Опозиціонери обіцяють судитися. Домагатимуться, щоби сесію визнали нелегітимною. Тоді як чинна більшість продовжує голосувати. А галас довкола імперативного мандата називають початком президенської виборчої кампанії.

  Тим часом, так і не зібравши кворуму, Центрвиборчком заговорив про свою відставку.

  І вже потому узявся з`ясовувати - ухвалював чи не ухвалював Радивилівський суд рішення "Про імперативний мандат" та чи мав він на це право. Коли відбудеться п`ята спроба ЦВК поставити крапку у суперечці - її члени навіть не прогнозують.

  Алла Козакова, Олександра Журахівська, Олександр Котельников, 5 канал
  Попередній матеріал
  €1 = $1,56. Долар падатиме і далі
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Теги:
  Loading...