Володимир Гусак
Володимир Гусак Володимир Гусак / Facebook

Підвищення тарифів на вантажні перевезення УЗ втричі може обернутися їх зупиненням – Гусак

  Лише за останній період тариф на вантажні перевезення зріс на 50-60%

  Підвищення тарифів "Укрзалізниці" втричі може призвести до повної втрати вантажних перевезень державною компанією. Про це заявив член парламентського комітету з питань транспорту Володимир Гусак, коментуючи рівень "економічно справедливого тарифу" на перевезення вантажів, передає Мінпром

  "Якщо "Укрзалізниця" хоче підвищити тариф утричі, вона просто втратить всі вантажні перевезення, і тоді в компанії взагалі не буде жодних доходів", – заявив Гусак.

  Він також зазначив: "Безумовно, хотілося би переглянути розрахунки й економічні показники "Укрзалізниці", але виходячи з уже досить тривалого досвіду взаємодії з УЗ, з цим у залізниці виникають проблеми. Як правило, всі надані розрахунки та обґрунтування не витримують критики і мають дуже багато розбіжностей. Найчастіше це залежить від того, яку мету переслідує "Укрзалізниця" і як правило – це підвищення тарифів – розрахункові цифри і показники за одним і тим саме питанням, що надаються в різний час, можуть істотно відрізнятися".

  Член парламентського комітету уточнив, що виходячи з розуміння поточної ситуації, про жодне підвищення тарифів зараз йтися не може.

  Крім того, Гусак зазначив, що за даними самої "Укрзалізниці", її вантажні перевезення є прибутковими і рентабельними, а в держкомпанії є необхідні кошти для оновлення рухомого складу після всіх підвищень тарифів на перевезення вантажів за останній час.

  "Фактично, тариф за останній час підвищився на 50-60%", – нагадав народний депутат.

  "Професіоналізм людей, які працюють у фінансовій службі" Укрзалізниці", викликає великі сумніви. Наприклад, нещодавно Рязанцев заявив про збитковість експортних перевезень залізної руди. Я направив запит із проханням УЗ надати докладні розшифрування прибутковості та збитковості перевезень з різних видів вантажів і сподіваюся, що, коли будуть отримані відповіді, це дасть досить чітку картину. І "Укрзалізниця" сама відкоригує твердження про збитковість експортних перевезень залізної руди", – зазначив Гусак.

  Зауважимо, що напередодні Рязанцев заявив про те, що рівень економічно справедливого тарифу на перевезення вантажів залізницею має бути утричі більше діючого. Фіндиректор "Укрзалізниці" стверджує, що без підвищення тарифів не можна очікувати суттєвих позитивних змін у розвитку залізничних перевезень.

  Попередній матеріал
  У Києві горів гуртожиток: евакуювали 50 осіб
  Наступний матеріал
  Домашнє насильство: правоохоронцям дали право "виставляти" з квартири кривдників
  Теги: