Металургія
Металургія censor.net.ua

Підвищення екоподатку позначиться на конкурентоспроможності підприємств – голова Федерації металургів

  Зростання у 25 разів – це лише перший етап підвищення податку

  Зростання екологічного податку у 25 разів, як це пропонується законопроектом №9260 вже ухваленим у першому читанні, призведе до зниження конкурентоспроможності українських підприємств через високе навантаження, яка ляже на підприємства. Про таке заявив голова Федерації металургів України Сергій Біленький, передає "112 Україна".

  За словами Біленького, зростання у 25 разів – це лише перший етап підвищення податку, далі його щорічно підвищуватимуть, допоки збільшення не сягне 75 разів.

  "Тобто, зростання у 75 разів. Це, на мій погляд, не тільки необґрунтовано, це вже виглядає абсурдно. Тобто, бажання будь-якою ціною наповнити держбюджет? Просто це виллється у сотні мільйонів гривень вже 2019 року для промислових підприємств. Якщо говорити про 2023 рік, то мова йде вже про мільярди гривень додаткових платежів", – відзначив глава федерації.

  За словами Біленького, незважаючи на те, що підприємства зазнають великих грошових втрат, як показує практика, тільки 15% цього податку використовується за прямим призначенням.

  "Як показує практика, в кращому випадку 15% від цього податку використовується за прямим призначенням. Взагалі розподіл на сьогодні такий: 45% потрапляє в загальний фонд державного бюджету, 55% залишається на місцях, 30% – в обласні бюджети і ще 25% безпосередньо на місця", – заявив експерт.

  Біленький наголошує: українські підприємства, крім сплати екоподатку, інвестують власні кошти на екологічні ініціативи.

  "Якщо говорити про 2017 рік, то всі підприємства ГМК інвестували близько 3,5 мільярдів гривень на екологічні заходи. Водночас вони заплатили близько мільярда гривень екологічного податку. Це стосується не тільки СО2. Це загальна сума екологічного податку. Тому якщо говорити про те, що підприємства потрібно стимулювати для того, щоб вони більше інвестували, то можна вести мову про те, що має бути створений, він в принципі є, якийсь спеціальний фонд, в якому ці кошти акумулювалися. І які б частково витрачалися державою на ліквідацію наслідків вже існуючого забруднення, а частково – підприємства могли б отримати доступ до цих грошей, щоб разом із державою за рахунок коштів екологічного податку реалізовувати масштабні екологічні проекти, які зараз вони реалізують своїми силами", – переконаний глава ФМУ.

  Попередній матеріал
  "Треба захистити те, що ми отримали": ветеран АТО нагадав про основні позитивні зміни після Євромайдану
  Наступний матеріал
  Найкращі та найгірші мультфільми студії Disney – хто потрапив до рейтингу
  Теги:
  Loading...