5.ua

Під ВРУ мітингують із вимогою зміни виборчого законодавства

  Перевиборів за новими правилами вимагали кілька десятків громадських активістів під стінами парламенту.


  Журналістам вони пояснили: прагнуть виборів за відкритими списками, прозорого фінансування передвиборних кампаній, зниження прохідного бар'єру до 3 відсотків, а також впровадження законодавства, яке б забезпечило розслідування порушень прав громадян на вільне волевиявлення. Із собою активісти привезли реанімобіль, щоб нагадати владі, що реанімувати систему в країні потрібно якнайшвидше.

  Позачергове пленарне засідання Верховної Ради зараз триває у закритому режимі. Таку ініціативу підтримали 239 народних депутатів.

  Спікер Парламенту Олександр Турчинов у вступному слові пояснив: на засіданні розглядатимуть чимало питань, які носять закритий характер. Насамперед, це інформація міністра оборони Валерія Гелетея. Крім того, на голосування повторно виноситимуть урядові законопроекти. Зокрема, про зміни до бюджету та використання газотранспортної системи України. Деякі політичні сили вже висловилися щодо цього. Наприклад, фракція "Свобода" планує підтримати ініціативу уряду щодо бюджету, однак проситиме перенести розгляд питання щодо ГТС.

  За інформацією народних депутатів, якою вони поділилися із журналістами перед засіданням, також сьогодні виноситиметься на голосування заява про відставку уряду Арсенія Яценюка. Ймовірно, її розглядатимуть вже у відкритому режимі.

  Попередній матеріал
  "Лукойл" продає свої АЗС в Україні Австрії
  Наступний матеріал
  ЄСПЛ зобов‘язав Росію заплатити екс-акціонерам ЮКОСа 1,86 мільярда євро
  Loading...