5.ua

Під Києвом влаштували реконструкцію боїв 1943-го року [відео]

  У заході взяли участь більше шістдесяти реконструкторів – від досвідчених до школярів. Опісля першого бою, реконструктори показали оборону доту. Насамкінець на гостей чекали унікальні пам'ятки часів війни – картини солдатів, намальовані на онучах, похоронки та раритетна гітара, яка пройшла з господарем через усю війну та німецький полон.

  10 хвилин до початку реконструкції. Учасники дійства чекають на битву. Кров, синці, рани - усе це надто реалістично вимальовує Інна Зубець. Декому з присутніх навіть стає зле.

  Інна Зубець, гример: «Говорят, какой макияж конкретно у какого бойца. Есть даже кровь искусственная. Есть специальные красочки, которые создают эффект синяка. Прорисовывается серединка – типа поцарапанная».

  Загалом - шість десятків бійців: солдати, офіцери, командири. У кожного – своя роль. Однак, часу на підготовку – обмаль. Остаточний сценарій бою затверджують за кілька хвилин до початку.

  Микола, реконструктор: «Я играю немецкого солдата сегодня. Форма у меня образца 38 года, Это карабин “Маузер”».

  Юрій  Шовтенко, керівник калинівського гвардійського військово-історичного клубу: «Я сегодня буду выполнять роль командира дота. Мы не подготавливаемся. Сценарий узнаем буквально за 15 минут и отыгрываем потому, что это наше хобби. Мы этим занимаемся постоянно».

  Наймолодший учасник дійства – Ілля.

  Ілля, учасник реконструкції:«Син полка. Ну надо ж узнать, як воювали наші прадіди».

  Команди, постріли , вибухи та рани – усе тут наче справжнє.

  Після закінчення першої частини, починається реконструкція усередині ДОТу. Тут і медсестри, і поранені, і командири.

  Доки однополчани налагоджують зв'язок та планують наступ – Віталій чекає на поранення.

  Віталій, реконструктор: «Я офіцер, начпрод вообще. То я сейчас сижу на боевом посту. В бою будет ранение, ранение будет в плечо. Потому и медсестра готовится к бинтованию». 

  Нагорі на глядачів чекає ще один сюрприз – солдатські картини на онучах часів війни. А ще – старовинна гітара, яка разом із господарем пройшла усю війну і, зокрема, німецький полон.

  Євгенія Подобна, Данило Шматько, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві стартувала акція «Вшануй пам'ять визволителів»
  Наступний матеріал
  «Фінікс» здобув 5-ту перемогу поспіль у чемпіонаті НХЛ
  Теги:
  Loading...