Ілюстративне фото
Ілюстративне фото Depositphotos

Персонал їхатиме за кордон, поки не зміниться економіка країни – CEO фонду Блейзера

  Устенко заявив, що без економічного зростання повернути заробітчан в Україну буде неможливо

  Україна втрачає робочу силу через відсутність реформ та поганий стан економіки. Таку заяву зробив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, президент Гарвардського клубу України, економіст Олег Устенко в ефірі "24 каналу".

  Зі слів Устенка, Україна страждає переважно через відсутність інвестиційного спокою.

  "Інвестори бояться сюди входити, в цю економіку, не тому, що тут війна, і навіть не тому, що тут корупція, як основна проблема, хоча для них це колосальна проблема. Вони бояться увійти в цю економіку, в цю країну, бо захист прав власності близький до нуля, тому що судова реформа путньо і не відбулася, тому що багато чого вирішується по "телефонному праву", як це вирішувалося ще на початку 1990-х або під час пізнього Радянського Союзу", – заявив Устенко.

  Також, за словами економіста, хвалитися надісланими від заробітчан до України коштами немає сенсу, оскільки це тільки підтверджує тяжке становище економіки.

  "Ось тому ми з вами втрачаємо персонал. Ось тому люди від нас їдуть. І ось тому цей тренд триватиме, поки не зміниться суть. А суть – це економіка країни. А розповіді з приводу того, що $6 млрд або там $8 млрд, які ми можемо отримати цього року від наших заробітчан, які дозволять нам підтримувати курс? Вони гарні, але ця розмова, ще раз кажу, аналогічна, в тій же площині, що пенсіонерів стає менше, тому що тоді нам менше треба буде платити пенсії", – вважає президент Гарвардського клубу.

  Крім того, він зазначив, що без економічного зростання повернути заробітчан в Україну буде неможливо.

  "Неможливо. Ми одна з найбідніших країн у світі. Найбідніша країна Європи. Парадокс ситуації полягає в тому, що ми все ще думаємо про себе, як про багатьох сильних і дуже шанованих всюди. А це не так. Монголи з 2010 року не ростуть нижче, ніж 10%. В'єтнам, Камбоджа, Лаос – ці країни, які вважалися завжди традиційно бідними, вони показують темпи економічного зростання", – резюмував Устенко.

  Попередній матеріал
  За період радянської окупації: Латвія та Естонія мають намір стягнути з РФ компенсацію
  Наступний матеріал
  Поширювали дезінформацію: Facebook знищив 652 сторінки, пов’язані з Росією та Іраном
  Теги: