Перейменувати столичні вулиці вимагає ініціативна група

  Мазепи на Нікольську, а Петлюри - на Ігнатьєвську. Перейменувати столичні вулиці вимагає ініціативна група, серед яких - журналісти та письменники. Вони надіслали звернення до голови КМДА та секретаря Київради. Заявляють - вулиці мають носити історичні назви, а не імена політичних діячів. У комісії Київради з питань культури натомість вбачають у цьому початок русифікації у столиці й наступ на усе українське.

  Журналіст "5 канал": "Це вулиця Мазепи. Частину її кілька років тому перейменували на Лаврську. А раніше вулиця носила назву - Січневого Повстання. Деякі експерти вважають - вона здатна витримати ще й четверте перейменування".

  Журналісти, письменники, музиканти та політологи - зібралися, щоби сказати "ні" київським вулицям з іменами історичних постатей. Під роздачу потрапили вулиці Мазепи, Петлюри, Хмельницького, Артема, бульвар Шевченка і навіть Майдан Незалежності. Кажуть, їм треба повернути назви історичні, царської Росії.

  Ростислав Іщенко: "Нинешний майдан, то вначале он был Думской площадью, потом площадью Калинина, потом - площадью Октябрьской революции, потом пустырем Независимости. Потому что насколько я знаю - Майдан - это пустірь, потому что площадь этро площа по украински".

  А от сучасні вулиці Мазепи та Петлюри - не до вподоби скандальному письменнику Олесю Бузині. Каже, проти й колишніх назв Комінтерну та Січових Стрільців. А щоби кияни знали історію свого міста, треба нинішню Мазепи перейменувати в Нікольську. Теж саме й з рештою.

  Олесь Бузина, письменник, журналіст: "Есть Шевченковский бульвар - нужно Шевченковский переименовать. Вернуть ему название - Бибиковский".

  Олескандр Бригинець: "Так давайте тоді повернемось до умов царизму як це все було, влаштуєм тут царський режим і залишим все як було при царі".

  Голова комісії Київради з питань культури Олександр Бригинець називає ідею з перейменуванням вулиць - передвиборчою провокацією й наступом на усе українське. Пояснює - такі зміни влетять Києву в копієчку та займуть пів року часу бюрократичної тяганини.

  Олександр Бригинець: "При царизмі не було українських назв зовсім.тому що всі они були російські і в епоху царизму. повернути всі історичні назви  - це означає позбавити Київ українського обличчя і дати обличчя царської провінції".

  Ця киянка про вулицю Нікольську - історичну назву сучасну - Мазепи - не чула.

  Про те, що вулиця колись звалася Нікольською пам`ятають хіба що господарі цієї кав`ярні. Продавчині ж навпроти - у назвах заплуталися.

  Продавчиня: "Ця вулиця називалася.....як я приїхала сюди працювать вона називалася..... не пам`ятаю. Ото нічого комусь робить".

  Ініціатори зміни назв вулиць вже навіть написали листа в мерію. Почути їхню ідею просять секретаря Київради Галину Герегу та голову КМДА Олексадра Попова. Той звернення ще не бачив. Натомість натякнув у Києві мають бути вулиці з іменами і радянських героїв, і тих, хто боровся за українську державність.

  Олександр Попов: "Остаточні рішення хто більше українець, якщо так можна сказати і скільки хто в історії України зробив позитивного - ще майбутні покоління будуть вирішувати".

  Тим часом досі на мапі Києва лишається понад 60 вулиць з радянськими назвами. Ще близько сотні, які називаються однаково - потребують перейменування. Наприклад, у столиці є 6 вулиць  Шевченка, 3 - Леніна, і одна Ленінська. 

  Ганна Рибалка, Максим Петраков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Столичний фунікулер закрили на щорічний плановий ремонт
  Наступний матеріал
  Меморіальна дошка генерал-лейтенанту Кузьмі Дерев`янку з`явилася у Києві
  Теги: