5.ua

П'ята частина столичних ОСББ відмовляється переплачувати за воду [відео]

  Тридцять тисяч гривень боргу перед "Київводоканалом" накопичив будинок на Кіото, 15, яким опікується ОСББ "Восток". Заборгували за так звану воду для підігріву: із кранів вона не тече, циркулює у теплообмінниках, але без неї мешканці не отримають гарячої води.

  Людмила Лацевич, керівник ОСББ: "Мы платим за питну воду, а такого понятия в договоре, как вода на подогрев - ее нет в договоре. И поэтому очень многие председатели вчера на семинаре говорят: "Мы отказываемся платить за эту воду"".

  Відмовляється близько двох сотень об'єдань. Кожне накопичило від кількох до двохсот тисяч гривень боргів. Окремі ОСББ вже на межі банкрутства. Ходили і в суди, і під стіни уряду з вимогами переглянути заборгованості. Загалом "Київводоканал" нарахував понад 30-мільйонні збитки. Списки злісних ОСББ-неплатників компанія вивісила на свій сайт. Кажуть, претензії мають не до мешканців, а до керівників об'єднань, які не визнають складовою тарифу на гарячу воду воду на підігрів.

  Вікторія Яковлєва, радник з інформаційної політики ПАТ "Київводоканал": "В нас в Києві є 1117 ОСББ, із них 228 - це п'ята частина - не платить і не визнає цього. А чотири п'ятих - це дурні чи що? Всі платять і не мають ніяких претензій ні до кого. Керівники ОСББ не хочуть сплачувати за холодну воду на підгрів, говорячи про те, що немає в Києві виробника гарячої води".

  Нині схема така: воду постачає "Київводоканал", енергію дає "Київенерго". А нагрівання здійснюють уже центральні теплові пункти, за які, фактично, не відповідає жодне відомство. Про єдиного виробника послуги гарячої води у столиці говорять не один рік. Та брати на баланс застарілі мережі, відповідати за тепловтрати та температуру води у кранах киян ніхто не хоче.

  Петро Пантелєєв, начальник управління реформування і розвитку ЖКГ департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА: "Житлові організації - у тому числі ОСББ і ЖБК - несуть збитки, надаючи таку послугу. Чому - тому що сьогодні застралі норми витрат теплової енергії на підігрів води, сьогодні, фактично, відсутній облік в будинках гарячої води. Ми знаємо, що зараз вже подано два законопроекти по гарячій воді у ВР і очікуємо, що найближчим часом такий закон буде прийнятий".

  Зокрема, виконавцем послуги гарячого водопостачання пропонується визнавати ту установу, на балансі якої знаходиться теплопункт.

  Людмила Лацевич, керівник ОСББ: "Мы бы хотели, чтобы это было "Киевэнерго", у них есть специалисты. У нас, например, три дома, три председателя - они пенсионерки. Как мы можем обслуживать такое сооружение, не имея образования и вешать на нас этот бойлер".

  Аби і собі не вішати тягаря на шию, у "Київенерго" пропонують інший варіант - готові укладати прямі договори із мешканцями. Тоді ОСББ перестане бути посередником.

  Вадим Лучніков, заступник директора підрозділу «Київські теплові мережі» ПАТ "Київенерго": "Проведением пилотных проектов в Голосеевском районе было принято "Киевэнерго" решение о том, что такая работа должна проводится по выполнению определенных условий, достаточно небольшого их количества. Что дом целиком, как юридическое лицо, что владелец квартиры, как физическое лицо в равной степени есть потребителем отпускаемой продукции".

  Поки на прямі договори з енергетиками зголосилися 44 об'єднання співвласників. Решта боржників збирається і надалі оскаржувати неправомірні, на їхню думку, тарифи у судах.

  Світлана Одаренко, Богдан Кальченко та Андрій Канишин, 5 канал.


  Попередній матеріал
  У Мехіко студенти побились з поліцією
  Наступний матеріал
  На залишках палацу Володимира поновилось будівництво