Ошукані інвестори "Еліти-Центру" можуть поновити акції протесту

  Вони переконані - влада Києва саботує Указ Президента і не підписує угоду, в якій йдеться про вішкодування вартості інвестицій. Міська влада угоду обіцяє підписати, але після процедур, які постраждалі вважають бюрократичними. Вкладники погрожують голодуванням.
  Ірина ледь знайшла дорогу до того місця, де мала б бути збудована багатоповерхівка. У ній вона разом із чоловіком купили квартиру. І втратили 70 тисяч доларів. Жінці й досі болить, тому вона не відразу погодилася показати нам цю територію. Востаннє Ірина приїжджала сюди два роки тому.

  Ірина Худенко, потерпіла: "Родители умерли, мы продали родительское в Одессе, плюс отдолжили денег. И так как я ждала второго ребёнка, то решили расшириться немножко. Потому что до этого жили в каких-то ненормальных условиях".

  У лютому цього року Ірина не голодувала біля стін Секретаріату разом з іншими ошуканими вкладниками. Тоді Президент дав гарантії вирішення їхніх проблем. Процес нібито-то рушив з місця. Потерпілі вже встигли підготувати проект угоди між ними та міською владою, про те, яким чином їм відшкодують збитки. Однак минув місяць, а міська влада виконала лише один пункт Указу глави держави.

  Юрій Федоренко, голова правління ГО "Центр правозахисту": "Перший пункт там було: список потерпілих. Він виконаний повністю. Другий пункт - розроблення механізму і затвердження механізму і створення Закону про допущення подібних афер - не виконані повністю".

  Немає ніякого саботажу, запевняє міська влада. Остаточну угоду обов`язково підпишуть, але не уточнюють коли. І вже традиційно переводять стрілки.

  Володимир Головач, заступник голови КМДА: "Спочатку Уряд повинен затвердити концепцію, щоб не було потім звинувачень. Потім Генеральна прокуратура і МВС повинні сказати, що  запропонована нами концепція не суперечить матеріалам кримінальної справи. Якщо проект затвердять, а такий проект ми вже віддали на урядову комісію. А потім на її підставі можна буде укладати угоду".  

  Юрій Федоренко, голова правління ГО "Центр правозахисту": "Ми в свою чергу не бачимо необхідності у створенні якоїсь концепції, яка не буде відповідати інтересам сторон. Тобто, ні вона не заважатиме, але вона затягне час і не дає нічого реального ні одній, ні іншій стороні".

  Ошукані інвестори "Еліти" пов`язують затягування процесу з майбутніми виборами мера. А от у міській владі і це заперечують. На зустрічі з потерпілими від будівельних аферистів заступник мера навіть не вступив у дискусію. Мовляв, потерпілі нічого нового йому не повідомили. А самі вкладники залишилися при своїй думці - влада знову відхрещується від розв`язання проблеми. Тож завтра на зборах інвестори "Еліти-Центру" вирішиватимуть, чи розпочати знову голодування.

  Ганна Мірошніченко, Віталій Дорощенко, 5 канал
  Попередній матеріал
  В Україні не вистачає працівників в`язниць (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Теги:
  Loading...