Опозиційні фракції Київради готуються до перевиборів мера

  Леонід Черновецький і надалі буде мером Києва, навіть, якщо має ізраїльське громадянство. Про це повідомили у департаменті МВС у справах громадянства та еміграції. Адже закони України не передбачають звільнення із посади через отримання статусу підданого іншої держави. Тим часом, опоненти Черновецького сприйняли інформацію про його подвійне громадянство, як сигнал до дочасних виборів.

  Доки міліція з`ясовує - мав Черновецький подвійне громадянство чи ні, його політичні опоненти готуються до виборів. Деякі називають навіть конкретні дати. Боротьба за крісло міського голови може стартувати вже за два з половиною місяці.

  Зеленим світлом для старту виборчих перегонів сприйняли новину про подвійне громадянство Черновецького у фракції "Удар". Кажуть - Верховна Рада ухвалить рішення "Про позачергові вибори" одразу після того, як Леоніда Черновецького позбавлять українського громадянства.

  Валерій Карпунцов: "Втрата громадянства Леоніда Черновецького - це ще одна чергова підстава для проведення достровкових виборів у місті Києві. Наша фркція і політична партія "Удар" давно вже готується до цих виборів".

  А от БЮТ-івці не такі категоричні. Прогнозують для мера три варіанти розвитку подій. Перший - він сам відмовиться від громадянства України і залишить крісло міського голови, другий - таке рішення зробить за нього Президент України. І останній - влада закриє на усе очі.

  Тетяна Меліхова, голова фракції БЮТ-Б у Київраді: "Автоматично треба йти на вибри мера, а влада неготова, рейтинги тих кандидатів від влади дуже невеликий на сьогоднішній день щоб перемогти. Друга обставина - мабуть усі олігархи, які знаходяться у ВР - теж мають подвійне громадянство".

  Не все так просто - пояснюють фахівці з державної міграційної служби. Для того, щоби позбавити громадянства особу, необхідно упевнитися, що він натомість має інше.

  Тетяна Нікітіна, перший заступник диреткора департаменту паспортної роботи та громадянства Державної міграційної служби України: "Мы можем, в принципе, запросить другое государство о получении такой информации, Но, как правило, в предоставлении такой информации нам отказывают, поскольку по законодательству этих стран это также принадлежит к информации персонального характера".

  Навіть якщо ізраїльське громадянство Леоніда Черновецького підтвердять - це ще не означає, що дочасні вибори відбудуться, каже голова Комітету виборців України. Зняти його з крісла можна шляхом висловлення недовіри або ж через суд. Утім, вдаватися до цього провладна партія не поспішає - адже немає єдиного прохідного кандидата.

  Олександр Черненко, голова Комітету виборців України: "Ми матимемо чергову колізію - коли мер фактично не є легітимним, тому що він був обраний нелегітимно, оскільки є громадянином іншої країни, але нові вибори не призначають і збережено статус-кво".

  Експерти упевнені - незалежно від того, позбавлять Черновецького громадянства, чи ні - питання позачергових виборів однозначно зависне у повітрі. І це неодмінно зіграє на руку опозиції.

  Ганна Рибалка, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сьогодні розпочинається 5-й тур української Прем’єр-ліги
  Наступний матеріал
  У Пирогово стартував фолькльорний фестиваль
  Теги: