Оголосили вирок київському кату безпритульних собак [відео]

  Вирок київському кату безпритульних собак. Святошинський райсуд Києва присудив 4 роки за гратами Олексію Ведулі. Зоозахисники просили максимальної кари - 5 років за ґратами. Адвокати клопотали про умовне.

  Під стінами суду сьогодні згадують постраждалих від рук Олексія Ведули. Зоозахисники принесли із собою квіти, свічки та світлини замордованих тварин.

  Олена Яблучна, зоозахисниця: "Це дань пам`яті тим замордованим заживо безневинним тваринам, які загинули просто так. Тому що комусь це приносить задоволення".

  Вони вимагають для підсудного максимального покарання 5 років за ґратами. Саме стільки передбачено законом за пропаганду насильства. А от за численні вбивства тварин Олексій Ведула міг сісти лише на півроку.

  Оксана Чернецька, волонтер Київського товариства захисту тварин: "Від Ведули страждали саме такі маленькі собачки, не здорові агресивні пси, які можуть нападати, а саме отакі беззахисні щенята".

  На останньому засіданні суду у цій справі оголосили висновки екпертизи - Ведула осудний. Жодних психічних відхилень у хлопця лікарі не виявили.

  Ярослава Коба, свідок у справі: "Експертиза показала, що він здорова адекватна людина. Як сказав один психолог: "Психи намного добрее".

  Сьогодні суд допитав останнього свідка у справі - колишнього слідчого Олександра Романова. Саме він проводив обшук в квартирі підозрюваного. Тоді ж Олексій Ведула у всьому зізнався та розповів, для чого знущався над собаками та викладав їхні світлини в інтернет.

  Олександр Романов, свідок у справі: "Він пояснив, що це робив добровільно, щоб звернути на себе увагу. А також увагу організацій по захисту тварин. Його не влаштовувало, що на вулиці бігає багато бездомних собак і вони кидаються на його тварин і на людей".

  На лаві підсудних - Ведула зі своїм напарником Романом Полибіним. Він допомагав Олексію фотографувати і знімати знущання на відео, щоб потім викласти їх в інтернет. Привернути уваги громадськості хлопцям таки вдалось. Під гарячу руку зоозахисників потрапляє навіть адвокат підсудних.

  Активісти вимагали від адвоката не наполягати на пом"якшенні вироку. Натомість захисник попросив у суду хлопців помилувати та винести умовне покарання.

  Сергій Остапчук, адвокат Олексія Ведули та Романа Полибіна: "И Ведула и Полибин признали свою вину еще на первом заседании. Они на первом же заседании сказали: да, виноваты, да каемся. Ну вот начудили".

  Судовий процес у справі столичних дог-хантерів триває  від початку року. Уперше громадськість дізналась про Олексія Ведулу торік восени. Покарати його означає запобігти таким ситуаціям надалі - впевнені зоозахисники. Адже за останні роки в Україні почастішали випадки жорстокого поводження із тваринами. Зокрема, торік в Кіровограді двох чоловіків засудили на півроку за вбивство собаки, а нещодавно одесит пробув за ґратами два місяці за побиття власного кота.

  Ольга Сас-Тарасова, Олексій Іванченков, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Вибори київського міського голови відбудуться не раніше осені
  Наступний матеріал
  Понад 50 млн грн податків сплатили на Київщині
  Теги: