Заробітчани
Заробітчани Depositphotos

Обсяг переказів від заробітчан скорочуватиметься: експерт пояснив чому

  За статисткою НБУ, загальна сума приватних трансфертів у 2018 році склала близько $11 млрд

  Кожного року в загальній структурі доходів трудових мігрантів скорочується питома вага переказів сім'ям в Україні. На тлі масштабної трудової міграції, до якої залучено близько чверті населення країни, цей факт викликає занепокоєння, адже свідчить, що все більше родин поєднуються, забирають дітей і залишаються жити за кордоном. Такої думки притримується виконавчий директор "Міжнародного фонду Блейзера" Олег Устенко, передає 112.ua.

  "Усе більше сімей возз'єднуються, забирають дітей і залишаються жити за кордоном. Тобто, якщо раніше, наприклад, у людини за кордоном працювала дружина та відправляла перекази до України, то після переїзду у неї відпадає необхідність переказувати в країну гроші", – каже Устенко.

  За статисткою Національного банку України, загальна сума приватних трансфертів минулого року склала близько $11 млрд. Із них до $3 млрд припадають на "схемні операції", коли за фіктивними договорами на виконання послуг заводиться валюта, яка потім використовується в тіньовій економіці та корупційному обороті. З решти ($8 млрд) – частина йде як оплата роботи українських фахівців на ІТ-аутсорсі, або як оплата за продаж хендмейд-товарів на міжнародних торгових майданчиках.

  Що стосується переказів від заробітчан, які перебувають за кордоном більше року, то їхній внесок украй невеликий – менше $1 млрд. Ще кілька мільярдів надходжень припадають на маятникову міграцію.

  За даними Міністерства соціальної політики, за кордоном постійно працюють 3,2 млн громадян, але до процесу трудової міграції загалом залучено до 9 млн осіб. Якщо у 2013 році кількість трудових запрошень для українців від Польщі становила 218 тис., то вже 2017-го їхня кількість зросла до 1,7 млн.

  Попередній матеріал
  Справа екс-командувача Нацгвардії: в НАБУ розповіли, яке покарання передбачене для Аллерова
  Наступний матеріал
  Новий командувач ООС перевірив готовність військ на передових позиціях – фото
  Теги:
  Loading...