Сірчана кислота
Сірчана кислота
cdn.tvc.ru

Обмеження імпорту сірчаної кислоти з Європи матиме негативні наслідки для України – промисловці

  Представництво Євросоюзу висловило стурбованість через запровадження мит на імпорт сірчаної кислоти в Україну

  В ЄС сподіваються, що це питання буде розглянуто у межах міжнародних зобов'язань України і СОТ, і погоджено з європейськими партнерами. Про таке заявив глава об'єднання підприємств "Укрметаллургром" Олександр Каленков, передає "112 Україна".

  За словами Каленкова, введення обмежувальних заходів щодо ЄС спричинить відповідні заходи, і може негативно позначитися на іміджі України на міжнародній арені.

  "Уже зараз ми бачимо, якщо будь-які обмеження будуть запроваджені - вони настільки необґрунтовані, що це викличе процес СОТ, так само, як це було щодо легкових автомобілів кілька років тому. Тоді Україна змушена буде скасувати це рішення, але імідж вже буде зіпсовано і негативний результат для економіки буде отримано", − зазначає Каленков.

  Крім того, це може спричинити значні збитки для економіки у зв'язку з тим, що близько третини всього українського експорту − це продукція гірничо-металургійного комплексу, який постраждає від обмеження імпорту сірчаної кислоти.

  "Це нас турбує ще й з тієї точки зору, що ми - один з важливих, головних експортерів в Україні, де близько 28% всього експорту українського - це ГМК. Але окрім всього іншого, 85% металургійної продукції йде на експорт. Якщо ми будемо ухвалювати такі необґрунтовані рішення, від Європейського Союзу, країн СОТ ми можемо отримати відповідні заходи, які ще більше негативно вплинуть на економіку України. І тому інакше, як афера це не можна називати", − обурюється Каленков.

  Нагадаємо, раніше підприємства "Сумихімпром" і "Східний ГЗК" ініціювали розслідування щодо імпорту сірчаної кислоти, результатом якого може стати монополізація ними ринку і запровадження мит на ввезення сировини в Україну. 

  Попередній матеріал
  Гройсман наказав "Нафтогазу" переглянути рішення щодо нарахування високих премій
  Наступний матеріал
  У пожежі в Дніпрі ледь не загинули дві дівчинки
  Теги: