Новий скандал у із озелененням столиці - цього разу із трояндами [відео]

  Троянду кожному киянину - такий девіз навесні оголосила столична влада. На першому етапі мали висадити півмільйона кущів, однак кияни їх так і не побачили. Частину забракували через якість, частину таки висадили, але потому полити забули - ті й захосли.

  Півмійльона кущів троянд обіцяли висадити у Києві вже цієї весни - по 50 тисяч на кожен район. Та поки трояндами і не пахне.

  Кияни: "Чула - кожному троянду, для кожного громадянина".
   
  Кияни: "Троянди?"
   
  Кияни: "Нет, нет".
   
  Кияни: "Не, тут роз нету. Розы только перед администрацией".

  У цьому парку на Троєщині Анатолій знає кожен кущ, бо поливає щодня. А от троянд чоловік не бачив.

  Анатолій: "Без понятия, это до руководства, не до меня".

  Своєї троянди на столичній клумбі не побачив і чільник міста.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Мене це питання також цікавить".

  Михайло Царенко, директор КО "Київзеленбуд": "Троянди будут, как мы и обещали. Я готов вас пригласить, показать те розарии, которые у нас есть, 70 процентов приживается сегодня".

  Запрошення - приймаємо. Їдемо подивитися клумбу на Броварському проспекті. Тут метушаться аж семеро працівників. 

  Працівники "Київзеленбуду": "Ми прийшли з Троєщини допомагати. Ну, як бачите, нормально приймаються".

  Михайло Царенко, директор КО "Київзеленбуд": "Это одна из наших клумб, где мы сегодня пробуем увидеть наши розы, посмотреть, как они себя чувствуют. Мы сейчас работаем над тем, чтобы подключить к точкам подключения полива розарии". 

  Інше запрошення - на вулицю Стеценка - ми отримали від киян. Бригадир Олена підраховує те, що прижилося на клубмі. Саджанці, каже, довелося добряче перебрати. Замість горщиків, їх привезли оберемками. 

  Олена, бригадир Подільского УПЗ: "123 куща із семи тисяч прижилося. Там були і корневища сухуваті. Ми вибирали із самих лучших - лучші. Ми їх хранили, перечищали, заново висаджували, робили подкормку".

  Однак, і те, що висадили - складно помітити серед бур`янів. Нікому полоти - бідкаються зеленбудівці. Поливали, зізнаються, теж через раз. Квітучі кущі на клумбі можна порахувати на пальцях. Близько шести сотень - поцупили містяни.

  Працівники "Київзеленбуду": "Були хороші. А полив? Не поливається, просто заїхать сюди машиною, реально, це невозможно".

  Кращий вигляд має клумба на Оболоні. Керівництво "Зеленбуду" запевняє: із п`ятдесяти тисяч кущів - висадили лише п`ять, решту - забракували.

  Михайло Царенко, директор КО "Київзеленбуд": "Они посадили пять тысяч роз, а решту мы не принимаем, не будем высадживать".

  Журналіст: "На баланс не принимали?"

  Михайло Царенко, директор КО "Київзеленбуд": "Нет".

  Журналіст: "Почему?"

  Михайло Царенко, директор КО "Київзеленбуд": "Потому, что некачественный посадочный материал".

  Такий матеріал постачає фірма "Зелена садиба". Вона навесні виграла тендер. Щоправда, зв`язатися із нею нам не вдалося. Киянин, пов`язаний із "Зеленбудом", який побоявся говорити на камеру, повідомив 5 каналу - троянди привезли задовго до тендера. Потому провели його спеціально під вищезгадану компанію - тому і якість відповідна. Перевірити угоду взялася і прокуратура. Однак, зараз кажуть - із документами усе гаразд.

  Леся Багінська, начальник відділу прокуратури Києва: "На даний час укладено договір на поставку даних кущів, однак кущі не поставлялись і кошти не перераховувались. Тобто, підстав для реагування на даний час немає. Ні документів немає - ні фізично, ні матеріально цього не підтверджено".

  У тому, що із кишені містян розрахуються за тисячі троянд, які навіть не розквітли - упевнений еколог Олександр Соколенко. Натомість, у "Зеленбуді" обіцяють платити лише за ті кущі, які прижилися. На такі умови фірма-постачальник ніби-то погодилася.

  Тим часом, зеленбудівці рятують уцілілі троянди. Під час перевірок керівництво питатиме з них.

  Працівники "Київзеленбуду": "Полоть будем, вибирать, шо ціліше осталося. А може на осінь тут опять буде розарій? Це ж ми не знаємо".

  Світлана Одаренко, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Київщині стартували жнива
  Наступний матеріал
  Футбольний сезон розпочнеться 10 липня матчем в Одесі
  Теги:
  Loading...