Нова хвиля переселення чекає на музей Історії Києва

  Нова хвиля переселення чекає на музей Історії Києва. У мерії - вирішили об`єднати разом - і музейні фонди і експозицію. Мистецькі архіви - пропонують поселити у скандальній забудові на Театральній. Утім, музейники - пакувати речі не поспішають. Чому - дізнавались наші кореспонденти.

  Наталія Будзинська, завідувач відділу Історії давнього Києва: "От в цьому приміщенні вже 8 рік знаходиться музей Історії Києва. У тих ящиках де поховані наші експонати, які мають виставлятися в експозиції. Крім того збираються перевезти ще і археологічні фонди".

  А їх не одна тисяча. Короби з черепками нині зберігають в Будинку Петра Першого. Там археологічні фонди містяться більш як тридцять років. Утім уже наступного року приміщення мають реставрувати - адже стінами поповз грибок та пліснява. Тож музейники мають звільнити приміщення якомога швидше.

  Людмила Степаненко, провідний науковий співробітник фондів музею історії Києва: "Їх дуже швидкими темпами збираються перевезти в Український Дім. В непристосоване і тимчасове приміщення".

  Музейники бідкаються - їм дали лише два місяці, щоби забрати експонати фондів в Український Дім. Проте показати нам нове сховище адміністрація музею відмовилася. А організація, на балансі якої Будинок Петра Першого, запевнила - на музейників не тисне. Листа про виселення не надсилала.

  Ларіон Мірошниченко, генеральний директор Київського науково-методичного центру: "На перспективу планується всі структури музею історії Києва об`єднати в одній споруді, в одному приміщенні. І ми чекаємо саме такого приводу".

  Натомість у КМДА воліють пересилити Музей у сумнозвісну новобудову на Театральній. Її забудовник погодився передати будівлю місту задарма. 

  Олександр Попов, голова КМДА: "І тим більше, що вони пропонують щоб  тут був музей міста Києва. Для нас це теж дуже важливе питання. Ми таким чином вбиаємо двох зайців. Я це і підтримую, і буду всіляко робити все для того щоб тут був музей Києва".  

  Натомість музейники від цьго не у захваті. Пояснюють: будинок завбільшки три тисячі квадратних метрів для них замалий. Щоб розмістити усі експозиції їм треба утричі більше.

  Олена Махно, Орест Пона, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Ринок на Героїв Севастополя зносить управління благоустрою КМДА
  Наступний матеріал
  Досвід Китаю перейматиме Київська область
  Теги: