Віктор Галасюк
Віктор Галасюк Віктор Галасюк / Facebook

Незалежний аудит під загрозою – Галасюк

  Народний депутат впевнений, що законопроект №6016 "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" несе загрозу існуванню незалежного аудиту в Україні

  Запропонований Міністерством фінансів законопроект №6016 "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" ставить під питання існування незалежного аудиту в Україні, несе ризики штучної монополізації ринку великими компаніями та загрожує національній безпеці. Таку заяву зробив голова комітету з питань промислової політики та підприємництва, заступник лідера РПЛ з економічної політики Віктор Галасюк за результатами розгляду звернень представників Союзу Аудиторів України (САУ) та Аудиторської Палати України (АПУ) щодо системних загроз, які несе означений законопроект.

  "Формально проголошується, що законопроект Мінфіну синхронізує положення національного законодавства про аудит з європейськими нормами. Але диявол криється в деталях! Позиція вже понад 300 українських аудиторів полягає в тому, що законопроект №6016 несе загрозу існуванню незалежного аудиту в Україні, руйнує наявну систему саморегулювання аудиторської діяльності, штучно та необґрунтовано узалежнює професію аудитора від Міністерства фінансів, висуває необґрунтовані дискримінуючі вимоги, яких немає в Директивах ЄС, що призведуть до суттєвого обмеження конкуренції, утискання невеликих аудиторських компаній та фактичного знищення професії в регіонах", – зазначив нардеп.

  Ознайомившись з наданими аргументами, Галасюк наголосив, що вбачає у законопроекті як ризики штучної монополізації ринку великими компаніями і знищення невеликих регіональних підприємств, так і підриву засад незалежного аудиту і фактичну передачу його під зовнішнє управління: "Це загрози національній економічній безпеці! Адже аудит – це не тільки важлива сфера підприємницької діяльності, аудитори мають доступ до надзвичайно чутливої фінансової інформації українських підприємств".

  На його думку, це не "випадкові помилки" Мінфіну, а чиясь добре спланована схема, про що свідчить той факт, що проект закону був внесений всупереч регламенту Верховної Ради: "По суті, законопроект №6016 є альтернативним депутатському законопроекту №2534, який якраз захищав інтереси українського аудиту. Як ви розумієте, з дати внесення депутатського законопроекту пройшло більше ніж два тижні, тому внесення альтернативного є незаконним! Але депутатський законопроект був відхилений профільним комітетом, а урядовий з такими грубими недоліками, чомусь підтриманий".

  У підсумку Галасюк закликав голову парламенту Андрія Парубія, чільників усіх фракцій та груп Верховної Ради та засоби масової інформації не допустити прийняття законопроекту №6016 "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність", поставленого в розклад ВРУ на четвер, 8 червня.

  Попередній матеріал
  На шахті Дніпропетровщини стався обвал – один гірник загинув
  Наступний матеріал
  Омелян наполягає на відставці голови "Укрзалізниці"
  Теги:
  Loading...