Законопроєкти
Законопроєкти відкриті джерела

Необхідно доопрацювати законопроєкт 1210 і розглянути його разом із пакетом реформаторських законів – ФРУ

  Федерація роботодавців наголошує на недоцільності змін оподаткування законодавчої бази у металургії

  З вимогою відкликати законопроєкт 1210 звернулася Федерація роботодавців України до голови Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, передає "5 канал".

  У заяві йдеться про недоцільність зміни оподаткування законодавчої бази у металургії. Автори звернення наполягають на доопрацюванні законопроекту.

  "Надра України належать народу. Можливо, за видами того, що видобувається з надр, і потрібно було би змінювати ренту. Бо поки ніхто не розуміє, чому саме змінюють ренту лише на залізну руду і чому підвищення її у 5 разів", – заявив Дмитро Олійник, голова ради Федерації роботодавців України.

  Не бачать жодної логіки у законопроєкті 1210 і провідні українські економісти. Зазначають, що для національної економіки він не принесе жодних позитивів, а навпаки – матиме зворотній ефект.

  "Це деструктивна форма прийняття ренти. Вона робить неконкурентним українського виробника та дестимулює виробляти руду власного виробництва. Це дивний законопроєкт. І тут причина у його виникненні. Бо спочатку виникло інтерв’ю Коломойського, де він окреслив своє бачення підвищення ренти. Після цього, не зважаючи на те, що такого не має у жодній країні світу, його нестандартна логіка знайшла втілення у законопроекті", – розмірковує фінансист Сергій Фурса.

  Своє офіційне звернення про необхідність відкликання законопроєкту ФРУ направила до профільного комітету та уряду. В ньому також ідеться про необхідність залучення українських та міжнародних експертів до процесу доопрацювання.

  "Хотілося, щоб у цей непростий час ВР напрацьовувала ініціативи, які ініціюють прихід інвестицій в Україну, створення робочих місць, економічне зростання, а не навпаки", – підсумував Дмитро Олійник.

  Попередній матеріал
  Опалювальний сезон стартував у більшості областей України – де батареї вже запрацювали
  Наступний матеріал
  Зеленський призначив нового чільника Одеської ОДА
  Теги: