Не платити за світло у під`їздах вчаться київські ЖЕКи

  Не платити за світло у під`їздах - вчаться київські ЖЕКи. У будинках почали встановлювати сонячні батареї. Їхньої енергії - вистачає на роботу лампочок у під`їздах та на сходових клітинах. Поки що - новацією користуються мешканці лише одного під`їзду на вулиці Булгакова. Чого чекати іншиим - дізнавалася Ганна Рибалка.

  Нуль гривень і нуль копійок. У цьому будинку на Борщагівці світло тепер беруть від сонця. В одному з під`їздів звичайні лампочки повикидали геть. Замість них - поставили світлодіодні. ЖЕК зітхнув із полегшенням - за освітлення не платитимуть. Весь секрет - на даху.

  Олександр Моляка, представник компанії-постачальника сонячних батарей: "Перед собою ви зараз бачите першу сонячну електромстанцію, автономну, яка освітлює 9 поверхів світлодіодними лампами".

  Чотири прямокутні пластини встановлені на даху, протягом дня набирають енергію від сонячних променів. Удень освітлення в під`їзді непотрібне - тому увесь заряд іде в акумулятор. Тільки-но надворі стемніє - лампочки на сходових клітинах засвічуються.

  Олександр Моляка, представник компанії-постачальника сонячних батарей: "Система зроблена так, що вона може працювати в пасмурну погоду, а якщо дуже пасмурна  то може працювати 72 години незалежно чиє  сонце чи немає".

  Доки постачальники розхвалюють нову систему, мешканці під`їзду за два тижні роботи сонячних батарей оцінити в чому їхня перевага - поки що не встигли.

  Місцева мешканка: "Я не в курсе дела, как они работают. Ну это экономно мне кажется, и все что новое это неплохо".

  Та є й такі, яким сонячне ноу-хау у власному будинку - не на руку. Без звичної електроенергії залишилися несанкціоновані її споживачі.

  Працівник, ЖЕКу: "Одна людина була виявлена, яка дісно була підключена до сходової клітини. Була неоплочена сім`я, якій було відрізане електропостачання".

  Інша халепа - крадіжки. Новенькі світлодіодні лампочки та й самі сонячні батареї можуть поцупити, побоюються районні чиновники.

  Сергій Рюмшин, голова Святошинської РДА: "Ви ж бачилил там скло? Його можна й просто розбить і вкрасти. Правда, шо він буде робити з ним, незрозуміло".

  А от встановлювати сонячні батареї на будівлі Святошинської РДА - чиновник не поспішає. Каже, система хоч порівняно і недорога - 10 -15 тисяч гривень - та грОшей на неї місто ще не дало. Спеціальної міської програми наразі немає. А пілотний проект втілюють в життя коштом уряду. 

  Ганна Рибалка, Андрій Єршов, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Перший камінь під будівництва зерносховища заклали у селі Денихівка Тетіївського району
  Наступний матеріал
  Досьє на усі вулиці, площі і проспекти Києва складують в управлінні містобудування
  Теги: