Ілюстративне фото
Ілюстративне фото Depositphotos

Не гірше, ніж в ЄС: де в Україні найкраще "вікно можливостей" для гідного заробітку

  Наразі у багатьох галузях українські роботодавці пропонують заробіток не гірший, ніж в Європі, а ціни на товари і послуги у нас – в рази менші

  Наразі в Україні представники ІТ-сектора, лікарі, ба навіть таксисти мають можливість отримувати такі ж зарплати, як заробітчани в Європейському Союзі. Крім того, аналогічне "вікно можливостей" з'являється і в інших сферах діяльності, тому людям не варто поспішати виїжджати на роботу за кордон. Про це заявив президент благодійної організації "Карітас Україна" Андрій Васькович, передає "5 канал".

  Сектор інформаційних технологій вже зараз є одним із "драйверів" української економіки, адже тільки 2017-го він приніс $3,6 млрд експорту. Це третя позиція після традиційних для України аграрного сектора та металургії.

  На думку експертів, саме ІТ-спеціалісти можуть стати прикладом для інших спеціальностей, адже їх успіх буде спонукати людей залишатися працювати в Україні. Подібні прецеденти вже є: таксист Анатолій Семак розповідає, що мав 10-річний досвід роботи за кордоном, однак зараз в Україні йому вдається заробляти не менше, ніж далеко від дому.

  "Працюючи в таксі, людина може заробляти 30 тис. грн. Працюючи 12-13 годин на добу, але як і люди за кордоном. Живу в 200 км від Києва, місто Лубни. Я приїхав сюди, і я тут заробляю гроші. Я розумію, що є можливість. В Україні можна заробляти, якщо до цього прагнути, цього хотіти", – запевняє чоловік.

  Своєю чергою, директор департаменту монетарної політики і економічного аналізу НБУ Сергій Ніколайчук переконаний, що найближчим часом додаткові перспективи для працевлаштування громадян має дати активний розвиток малого та середнього бізнесу.

  "Розвиток малого та середнього бізнесу в будь-якій країні – це дуже важливий елемент економічного зростання і потенціалу економіки. Так само, я думаю, що в Україні цей сектор ще має дуже значний потенціал для подальшого зростання", – наголосив він.

  Ще одним плюсом на користь роботи в Україні експерти називають більш дешеве проживання: зараз у багатьох галузях українські роботодавці вже пропонують заробіток не гірший, ніж в Європі, а ціни на товари і послуги у нас – в рази менші. Все це, разом із фактором близькості рідних і дому, ймовірно, свідчитиме про поступове згасання хвилі трудової міграції.

  Попередній матеріал
  Уряд залишив аналогове телемовлення на частині території України
  Наступний матеріал
  Стало відомо, кого планують позбавити субсидій
  Теги: