На вулиці столиці виїхали 100 нових тролейбусів

  На сотню тролейбусів та автобусів поповнилися відсьогодні київські вулиці. Щоби продемонструвати киянам новинки - транспорт спочатку звезли до Національного експоцентру. За кермо більшості автобусів напередодні 8 березня вирішили посадити жінок-водіїв. У київській мерії обіцяють - це лише перша партія нового громадського транспорту. До Євро-2012 на дорогах з`явиться ще зо три сотні тролейбусів та автобусів.

  У годину пік - сто автобусів - і всі порожні. Кияни, які проходять повз - очам не вірять. Натомість водії  з кондукторами новенький транспорт вже освоїли.

  Кондуктор: "Тепленьке, красивеньке, ось написано, можна сідати".

  Від автобусів радянського зразка, що відслужили по кілька десятків років, до нових - виробництва Мінського автозаводу - довго звикати не довелось, розповідає водій Володимир.

  Перший рейс - на Бесарабську площу, а звідти - у Ботанічний сад. Весь маршрут поки що знають з підказками.

  Водій: "Ну так приблизительно знаю. Только первый раз выезжаю".

  Першу партію транспорту пустять на Мінський та Харківський масиви, Борщагівку, Троєщину та Виноградар. Автобуси придбали на 60 мільйонів євро. Це кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Угоду про це "Київпастранс" підписав ще п`ять років тому. А от тролейбуси - українського виробництва - купили коштом уряду.

  Олександр Попов: "Оці автобуси саме МАЗ ми отримали за рахунок співпраці з європейським банком реконструкції та розвитку вони проводили міжнародний конкурс, я хочу це підкреслити і вони визначали переможця і ним став мінський автомобільний завод".

  З новим транспортом кияни не стоятимуть по півгодини на зупинці - обіцяють у мерії. Прогнозують - iнтервал руху автобусiв i тролейбусiв невдовзі скоротиться майже втричі. Однак, самі пасажири в цьому сумніваються.

  Маршрутки мають взагалі зникнути зі столиці - натякають у транспортному управлінні. Пояснюють - великими вулицями мiста мають рухатися тiльки автобуси. А маршрутки  - їздити лише мікрорайонами і підвозити людей до метро.

  Ганна Рибалка, Максим Петраков, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Попов: Посади голови КМДА та мера необхідно об`єднати
  Наступний матеріал
  Замість наметового містечка на Хрещатику - до футбольного Євро обладнають фан-зону
  Теги: