5.ua

На реконструкцію Будинку профспілок потрібно мінімум 100 млн. гривень

  Нині в будівлі Будинку профспілок закінчують працювати експерти, які досліджують надійність конструкцій. Не припиняється робота і волонтерів Євромайдану, які збирають уцілілі речі. А от кияни занепокоєні надійністю Будинку профспілок і просять заодно перевірити підземний перехід на Майдані Незалежності.

  Раніше постріли та вибухи гранат Вікторія бачила хіба що у кіно. Та минулого місяця спалахи від спецзасобів застали жінку прямісінько на робочому місці.

  Вікторія, продавчиня:«Взрыв был и вот там разрушены магазины, ролети магазинов».

  Нині від наслідків руйнувань - ані сліду. Господарі оперативно замінили вікна та двері. А от забути про пережите не так просто.

  Вікторія, продавчиня:«Страшно конечно. Сколько раз было уже попыток, и когда «Беркут» наступал - нас просили уйти».

  У підземних переходах безпечно, визнають продавчині. Проте усе одно міркують про надійність споруд. Експерти заспокоюють, хвилюватися немає підстав. Адже будували із запасом міцності.

  Микола Марченко, директор ДП «Інститут Київінжпроект»: «2 тонни на метр квадратний покриття. При звичайній нагрузці - 0,5 тонн. А ті міста де може техніка проїхати - там розрахунки на К80 - це і танки».

  Не несе загрози і погорілець Майдану - Будинок профспілок уже перевірили фахівці.

  Григорій Осовий, в.о. голови ФПУ: «Попередні оцінки оптимістичні, що будівля може бути відновлена».

  Після пожежі тут знову гаряче. Робота закипіла на кухні. Фахівці дозволили волонтерам провести на першому поверсі електрику та під'єднати комунікації.

  Тетяна Парубець, кухар: «Стоїмо ми і не закривалися. Два дні не були от коли горіло. Чекали поки водичка збіжить».

  А от решті приміщень не пощастило. Вогонь знищив усі вісім поверхів. Порушені несучі конструкції, зруйновані перекриття.

  Олег Коломієць, сотник Комендантської сотні: «Були в нас інженери. Один професор приходив - так що перевірили все. Приміщення може реконструюватися».

  Будинок має постати у первісному вигляді. На це потрібно щонайменше сто мільйонів гривень. Таких грошей у профсоюзників немає. Є натомість - багато запитань. У першу чергу до правоохоронних органів.

  Григорій Осовий, в.о. голови ФПУ: «3 місяці фактично ніхто не зруйнував цю будівлю. Однак атака яка відбулася в ніч з 18 на 19 лютого привела до таких катастрофічних наслідків. Тому і держава повинна нести в цій частині відповідальність».

  Відповідне звернення вже передали новому керівництву держави. Та чекати склавши руки не збираються. Кошти просять і у благодійників. Свій внесок можуть зробити і кияни. До кінця місяця запрацює благодійний проект під назвою – «Відбудуємо будинок профспілок - символ Євромайдану».

  Олена Махно, Андрій Піскарьов, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Екс-голові КМДА Попову суд заборонив залишати територію України
  Наступний матеріал
  Викрадачі звільнили генерал-полковника Коваля
  Теги:
  Loading...