На підмурках Десятинної церкви таки збираються будувати храм [відео]

  На підмурках Десятинної церкви таки збираються будувати храм. Громадські активісти оприлюднили креслення об`єкту, який начеб-то тишком-нишком планують втілити на місці залишків Десятинки. Замовник проекту "Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт", а затверджений документ - Спілкою архітекторів України. За цими кресленнями видно - заради майбутнього храму в підмурки Десятинки ввіб`ють 18-ти-метрові палі. А зверху встановлять 30-ти-сантиметрову бетонну плиту. В управлінні архітектури КМДА - таких креслень - божаться - не бачили.

  Голова комісії культури з питань туризму показує те, що має невдовзі з`явитися на підмурках Десятинки. На кресленнях вказано - працювали над документом Спілка архітекторів спільно з однією зі столичних архітектурних майстерень.

  Бригинець: "Так буде виглядати музеєфікація.оце фундамент десятинної церкви. над ними кладуть величезні бетонні плити,і ці плити ставлять в опорі на 18 метрові колонни. це більше нагадує якусь нафтову платформу чи потужний космодром".

  Бетонна плита й 18-метрові палі - один з проектів-переможців конкурсу щодо музеєфікації решток Десятинної. Однак про такі масштаби будівництва тоді розробники мовчали, кажуть активісти. На оприлюдненому проекті видно - замість того, щоби зробити легке скляне накриття над залишками, бетонну плиту будуть оздоблювати мармуром та гранітом.

  Головний архітектор Києва - побачив у руках активістів план-схеми забудови - дивується. Сам такого не має. Чи дійсно розглядався цей проект архітекторами - ні слова. Натомість говорить про музеєфікацію всієї Київської гори, на якій стоїть історичний музей і де, неподалік вже майже місяць руйнується будинок митрополита на Десятинному провулку.

  Сергій Целовальник: "И Московский Патриархат церкви и киевский патриархат - примерно ведут себя одинаково в отношении этого холма. Вместо того чтобы возглавить духовность они занимаются такой пертяжкой - кто же первей займет ту или иную площадку и что на ней построит".

  Доки головний архітектор говорить - за сотню метрів на місці зруйнованого будинку на Десятинному провулку - робота кипить. Люди, що назвалися представниками Інституту археології, викопали трьохметрову яму. Та працювати далі - громадські активісти не дали.

  Люди, що знайшли під фундаментом старовинного будинку кістки тварин та уламки кераміки - запевняють - вони з Інституту археології. Та активісти - не вірять.

  Руський клуб "Ра": "Ось кістки накопали. Так археологи не працюють в археологів є відповідний план, це все знімаєтться, документується, щіточками".

  Не можна - відповідають тутешні мешканці. Місяць вони спостерігали як руйнують історичний будинок, котрий стоїть на території двох заповідників "Стародавній Київ" і "Софія Київська".

  Місцевий мешканець: "Будувати тут чи шось робити можна тільки з дозволу Верховної Ради України. ця земля належить не Київраді і КМДА а всьому народу України".

  Натомість цервковники - чому стільки галасу навколо цієї ділянки - не розуміють. Забрали, кажуть, своє. Не допускати жодної забудови та провести археологічні розкопки - таке пропонують в Об`єднанні рідновірів. Хочуть створити довкола Десятинки єдиний культурний простір. Та чиновникам із мерії такий задум активістів до душі не припав. Спочатку, кажуть, свою роботу тут мають завершити археологи.

  Ганна Рибалка, Сергій Клименко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Колишня міністр зовнішніх справ Ізраїлю повертається до великої політики
  Наступний матеріал
  Величезна діра виникла на проїжджій частині вулиці Борщагівській
  Теги: