Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча
Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча UAprom

На маріупольському меткомбінаті запустили МБЛЗ вартістю $150 млн

  Комплекс дозволить збільшити потужності "ММК ім. Ілліча" з виплавки сталі майже на 40%

  "Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча" (ММКІ) запустив новий комплекс машини безперервного лиття заготівок (МБЛЗ) №4. Як повідомляє Uaprom.info із посиланням на  прес-службу компанії, група "Метінвест" інвестувала в проект $150 млн і він не має аналогів в Україні.

  На церемонії відкриття був присутній Президент України Петро Порошенко.меткомбінатІлл

  "П'ять років тому здавалося неймовірним, що багатомільйонні інвестиції будуть надходити в металургію Донбасу. Сьогодні країна піднімається в рейтингу виробників сталі. Моя місія сьогодні – не просто брати участь у запуску МБЛЗ на маріупольському меткомбінаті. Мій обов'язок – подякувати металургів, маріупольців за те, що змінюється українська металургія, змінюється Маріуполь, змінюється країна", – зазначив він.

  Комплекс МБЛЗ №4 дозволить збільшити потужності "ММК ім. Ілліча" з виплавки сталі майже на 40%. Крім того, сучасне обладнання МБЛЗ дасть можливість ММКІ підвищити енергоефективність, якість продукції та збільшити переробку чавуну на продукцію преміум-сегменту. Будівництво комплексу розпочалося у вересні 2016 року. На об'єкті використане обладнання компанії Primetals Technologies.

  Газоочисне обладнання комплексу відповідає екологічним вимогам ЄС – завдяки висококласній системі аспірації техногенний вплив на місто мінімально.

  Гендиректор групи "Метінвест" Юрій Риженков заявив: "Досягнення міжнародних екологічних стандартів – ключове завдання групи "Метінвест" сьогодні. Ми інвестуємо в екологічну модернізацію наших підприємств. Цей масштабний проект забезпечить чисте виробництво і нові робочі місця, державі – додаткову валютну виручку в розмірі близько $1 млрд, а галузі, регіону і місту – гарантовані перспективи".

  Запровадження сучасного австрійського комплексу МБЛЗ №4 дозволить меткомбінату виробляти щорічно близько 2,5 млн тонн литих слябів розміром за рахунок часткової відмови від експорту чушкового чавуну та переспрямування його обсягів на виробництво високоякісної сталі. Її експорт щорічно приноситиме державі додаткову валютну виручку. Крім того, новий сталеливарний комплекс для виробництва слябів дозволив створити у Маріуполі додатково 347 нових робочих місць в конвертерному і обслуговуючих цехах.

  Для будівництва МБЛЗ була залучена кредитна лінія на суму 43,2 млн євро на 7 років. Покриття кредитної лінії здійснювалося за рахунок Австрійської експортної гарантії, виданої експортним кредитним агентством (ЕКА) Oesterreichische Kontrollbank AG (OeKB). Єдиним кредитором виступив Raiffeisen Bank International AG.

  Попередній матеріал
  Неділя на сході: окупанти випустили по позиціях ЗСУ понад 100 мін
  Наступний матеріал
  Юлія Левченко здобула п’яту нагороду для України на Чемпіонаті Європи з легкої атлетики
  Теги: