На Київщину повертають мощі митрополита Димитрія Ростовського (РЕПОРТАЖ)

  На Київщину повертають мощі митрополита Димитрія Ростовського, покровителя просвіти. Ім`я видатного автора енциклопедії усіх вірян "Четьї - Мінеї" тривалий час було майже забуте в Україні. Більш як за тиждень раку із мощами святителя доправлять до селища Макарів, звідки він родом. Тут до цієї події готуються ретельно, адже вважають Димитрія Ростовського своїм покровителем.
  Поліна Остапенко, 5 канал: "Вже за кілька тижнів містечко Макарів - західні околиці Київщини - перетвориться на православну мекку. Віряни зі всієї України стікатимуться сюди, щоби прикластися до мощей святого Димитрія Ростовського".

  Хто такий Димитрій Ростовський  - у Макарові знає кожний. Ім`я славетного земляка тут шанують усюди. На в`їзді до селища височіє величезний монумент, у храмі навпроти правлять службу перед іконою святителя. У школах вивчають основи його головної праці "Четьї -Мінеї" або "Житія святих". Місцеві твердять: святитель Димитрій - покровитель Макарова.

  Володимир Горбик, голова Макарівської РДА: "Я особисто розпочинаю свій день із молитви до Димитрія Ростовського. Розпочинаю свій день і виховую у цьому дусі своїх доньок. Це людина, яка народилася у нас - це Димитрій Ростовський - в миру Данило Туптало. У нас є свій покровитель, наш макарівчанин - він допомагає створювати на базі духовного все матеріальне".

  В українському православному світі Димитрій Ростовський вважається покровителем просвіти. В Україні він прожив 50 років. Пройшов шлях від студента Києво-Могилянської академії до настоятеля відомих українських монастирів та зрештою митрополита Ростовського. Чверть століття тому його канонізували. І не лише через безсмертні "Четьї- Мінеї".

  Нині в одному з київських храмів готують саркофаг. З російського Ростова вже привезли частину мощів святителя. Їх вмонтовують у раку, решта постаті буде зі срібла. Двадцять другого серпня раку привезуть до Макарівського храму. Приклатися до мощей святого вже готуються православні віряни з усієї України. А місцеві чільники тим часом розробляють туристичні маршрути. 

  Поліна Остапенко, Орест Пона, Рустам Ходжієв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.07Мб)
  Попередній матеріал
  КМДА заборонила продавати алкогольні напої на День Незалежності
  Наступний матеріал
  ТРК "Троїцький" демонтують на тиждень раніше
  Теги:
  Loading...