На Київщині відновили сполучення з усіма населеними пунктами області [відео]

  Від негоди потроху оговтується і область - відновлено під`їзди до усіх населених пунктів. Тому з вівторка транспорт на усіх міських та міжміських маршрутах працюватиме за графіком. Не було проблем в області і з постачанням хліба. Нині продовжують чистити дороги, а у великих містах - вивозять сніг, адже після такої кількості опадів виникла інша загроза - підтоплення.

  Негода вщухла, сніг - лишився. Опадів випало стільки, що вивезти усе неможливо. За годину трактору вдається розчистити 10-15 метрів дороги.

  Іван Лисенко, тракторист: "Труднощі в тому, що снігу багато. Не вспіваєм вивозить і самі розумієте - бордюр, пішоходи, техніка - дуже тяжко".

  Ще важче - у приватному секторі. Два дні туди не могли заїхати комунальною технікою. Довелося просити допомоги: 

  Анатолій Федорчук, міський голова Борисполя: "Там перемети складають більше одного метра і тому звичайна техніка не могла пройти, і ми зараз залучили СМК-530 - саме гусеничний, Т-130 трактор для того, щоб він міг саме прочистити цю дорогу".

  Попри ускладенення на дорогах - перебоїв із постачанням харчів не було, кажуть продавці. 

  Продавець: "Вчасно привезли нам в суботу - ну, трошки із запізненням, десь на годину - хліб, молочна продукція була в повному обсязі. У нас такого ажіотажу не було за хлібом".

  Там, де вже розчистили дороги - дійшла черга і до тротуарів, і до сміття. Зокрема, у Борисполі два дні не вивозили відходи, адже під`їзди до полігонів були занесені снігом.
   
  Микола Корнійчук. перший заступник Бориспільского міського голови: "У місті Борисполі зараз більше 150-ти сміттєвих майданчиків, і ми не могли вивозити те побутове сміття у суботу та неділю, тому що не було дороги до полігону. І сьогодні наші два ЖЕКи якраз і працюють по вивезенню сміття".

  Стабілізувалася ситуація і на трасах - там уже немає заторів, однак на окремих ділянках досі лишають фури, які не можуть виїхати самотужки. 

  Водій фури: "Жду от Бога помощи и от МЧС - может помогут мне, чтоб вытащили, потому что невозможно - скользко, там под снегом лед и машина полностью парализована".

  Для таких водіїв на дорогах лишаються працювати пункти обігріву. Там можна поїсти і випити гарячого чаю.

  Володимир Чубенко, рятівник: "Есть хліб, сардіни. Деякі водітеля приходять, беруть, у деяких вже нема запасів продуктів харчування, чай, все - вони приходять, гріються, п`ють чай".

  Вже наприкінці тижня в області очікують значного потепління, а це може спричинити нову проблему - паводок.

  Анатолій Присяжнюк, голова КОДА: "Якщо буде поетапне таяння снігу, буде все нормально. Якщо не дай Бог піде дощ і тепло - можуть бути проблеми. І особливо у сільскому господарстві на рівнині, тому що там теж є сніг, буде пітоплення сільськогосподарських угідь. Але ми будемо працювати для того, щоб і відводити воду, і відкачути, і надавати населенню допомогу".

  А поки - максимальну кількість снігу намагаються просто вивезти за межі населених пунктів. Ліквідація наслідків негоди триватиме ще кілька днів.

  Світлана Одаренко, Дмитро Большаков та Іван Вірченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві поновлюють роботу летовищ та залізниці
  Наступний матеріал
  Снігові замети стали святом для столичних лижників та сноубордистів [відео]
  Теги:
  Loading...