На Київщині відкрився 35-й дитбудинок сімейного типу

  Новий дитячий будинок сімейного типу відкрили на Київщині. Це перший такий заклад у Березані. Там проживає десятеро діток. Сьогодні сімейство переїде у нове приміщення. Спеціально для них у місті збудували новий двохповерховий будинок.

  Маленький Олексій потрапив у родину Бордунів близько року тому. Разом із ним - сестра та братик. Раніше діти мешкали в місцевому дитячому будинку.

  Олексій Усенко: "Мені подобається. Тут багато сестричок, братиків, гуляти є з ким".

  Хоча дитячому будинку Бордунів немає ще й року, тут діють свої сімейні правила. За кожну добру справу діти отримують грошову винагороду.

  Олександра Усенко: "Один плюс - це гривня. Послухав маму - іще один плюс, вже дві гривні. Якщо ти крикнув - це вже мінус".

  Влаштувати дитячий будинок сімейного типу подружжя Бордунів мріяли уже давно. Для цього їм навіть довелося пройти курс навчання для прийомних батьків. Потому до трьох власних дітей поступово додалося ще семеро.

  Тетяна Бордун, мати-вихователька: "Без них - я не знаю. Они у нас великие помощники, великие учителя. Они тебя всегда поддержат и всегда подстрахуют".

  Останніх двох вихованців - Владика та Тетянку - Бордуни узяли до себе лише кілька днів тому. Тіснитися у малому приміщенні довелося недовго. Сьогодні Київська облдержадміністрація подарувала родині новий будинок.

  Анатолій Присяжнюк, голова Київської облдержадміністрації: "Чужих дітей не буває. І ми повинні все зробити, щоб кожна дитина мала майбутнє, кожна дитина мала батьків. Сьогодні ми відкриваємо 35-й будинок сімейного типу в області. Не знаю, чи це мало, чи це багато. Це початок".

  Зараз у будинках сімейного типу області виховується близько чотирьохсот діток. В обласній адміністрації обіцяють - такі заклади на Київщині будуватимуть і надалі. Також дітей віддаватимуть на всиновлення. І тоді, сподіваються в адміністрації, жодна дитина не залишиться в дитячому будинку або на вулиці.

  Ольга Сас-Тарасова, Андрій Верстюк, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Столичні МНСники готуються захистити киян від терористичних атак
  Наступний матеріал
  У Києві відкрили меморіальну дошку на честь Карла Фаберже
  Теги: