На Київщині відкрили новий будинок для літніх людей

  Новий будинок для літніх людей відкрили у Миронівському районі Київської області. Раніше центр соціального обслуговування існував у селі Пустовіти. Однак, тамтешнє приміщення було значно меншим і не мало відповідних зручностей. Новий будинок має сучасний ренмонт і може вмістити 35 людей.

  Віталій Крупський у будинку для літніх мешкає уже кілька років. У новому закладі його вразив розмір приміщення. Кімната, яку він ділить із другом, чоловіку теж до вподоби.

  Віталій Крупський: "Там була просто хата селянська, пристосована для таких, знаєте, не дуже комфортних  умов. А тут, судячи зі всього, бачите, дизайн, як зараз модно говорити. І тумбочки. Все одностильне, таке симпатичне".

  Бабусі і дідусі харчуватимуться 4 рази на день. Меценати подбали і про те, щоби кожен мешканець мав охайний вигляд. Для цього закупили пральні машини. Для відпочинку пенсіонерів обладнали 2 кімнати із телевізорами.

  Наталя Федоренко, директорка: "Є одна кімната, ми її спеціально для лежачих хворих пристосували. Там 3 ліжечка ми поставили".

  У новому центрі за вихованцями доглядатиме 14 осіб. Та наразі самих мешканців лише 12. Утім, найближчим часом у будинок переїде ще 2 десятки пенсіонерів із Миронівського району. Працівники обіцяють кожному індивідувальний догляд.

  Любов Лисенко, медсестра: "І меню буде складатися, дієт-сестра ж я буду. Якщо будуть люди із цукровим діабетом, тут я знаю уже є така людина, дівчата будуть готувати зовсім не те, що всім".

  Миронівський центр соціального обслуговування поселили у колишньому відділенні місцевої лікарні. Приміщення простояло в занедбаному стані майже 4 роки. Півроку тому обладміністрація спільно з благодійниками виділила кошти на його ремонт. 

  Анатолій Присяжнюк, глова КОДА: "Ми поставили на сьогоднішній день собі завдання відкрити такі будівлі в кодному місті і в кожному районі. На сьогоднішній день знаходяться в різних стадіях, де підшукуються, де підшукується будівля, де вже в стадії ремонту, а де вже й в стадії завершення".

  Загальна площа Миронівського центру соціального обслуговування - майже півтисячі квадратних метрів. Натепер таких закладів для літніх людей в області - 11. В них мешкає майже півтисячі людей.

  Наталя Новосядла, Андрій Верстюк, 5 канал.

  Попередній матеріал
  КМДА оприлюднила програму святкування Дня Незалежності
  Наступний матеріал
  У середу футбольна збірна України проведе перший матч після Євро-2012
  Теги: