На Київщині почали будівництво ще 2-х дитбудинків сімейного типу

  Два дитячі будинки сімейного типу почали будувати у селі Личанка Києво-Святошинського району. Першу цеглину заклав голова Київоблдержадміністрації Анатолій Присяжнюк. А вже за три місяці там мають оселитися дві родини, в яких виховуватимуть дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  180 квадратних метрів житла: шість спалень, кухня, столова та вітальня. Перший камінець у будівництво дитячого будинку сімейного типу - вже заклали.  

  Проект оселі розрахований  на родину з десятьма дітьми. Окрім будинку та невеликого двору, матимуть ще й 17 соток власного городу. Зводитимуть дім за новими енергозберігальними технологіями. За якими - забудовник тримає у секреті.

  Дмитро Кущовий, забудовник: "Це зараз проходить сертифікацію в Україні, зі Швеції буде продукція, будем пробувати, трошки поекспериментуємо на відкритті цього дому, покажемо те, що ми хочемо, які новшества ми хочемо ввести. Але ж гарантуємо, шо будинок буде теплий, надійний, достатньо для того, щоб прослужив мінімум 50 років".

  Поки будинки зводять - майбутні батьки проходять навчання. А от дітей у дім заселятимуть поступово.  

  Сергій Андріяш, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації: "Не будемо ми влаштовувати у дитячий будинок зразу 10 дітей. Це неправильно. Ми будемо намагатися влаштовувати поступово, для того, щоб сім`я так само поступово звикала, вживалися, дізнавалися один про одного. Тому що це не завжди просто".

  Місцеві мешканці майбутнім сусідам - радіють. Кажуть, раніше у селі теж були знедолені малята.

  Селяни: "Були такі проблемні сім`ї, де забирали у дитячий будинок, батьки пили". 

  Селяни: "Позитивно, тільки позитивно. Дуже багато дітей, які потребують уваги, які потребують піклування".

  Однак бідкаються: до школи місцевій малечі доведиться їздити у сусіднє село.

  Селяни: "Наші діти ходять у шпітківську школу, туди добирається зараз школьний автобус, а як нема, то буває і зимою пішки йдуть".

  В адміністрації обіцяють: це тимчасово. Восени дітей до школи возитиме іще один, додатковий автобус. Тим часом, сільрада шукатиме земельну ділянку для нової школи.

  Анатолій Присяжнюк, голова КОДА: "Це ідеальне село, тому що народжуваність тут збільшується, і кількість дітей збільшується, а враховуючи те, що ми тут збудуємо ще три будинки - це ще добавиться тридцять діточок, тому прийняли рішення, я дав доручення голові сільської ради, шоб виділила землю, готувала проектну документацію і розпочнемо з цього року будівництво школи".

  Новосілля обидві родини святкуватимуть уже наприкінці літа. Окрім Києво-Святошинського району, подібні будинки зводять у Фастівському, Згурівському, Васильківському та Богуславському районах. Загалом, до кінця року за губернаторським проектом передбачається звести 50 дитячих будинків сімейного типу.

  Світлана Одаренко, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Чеські фермери виступили проти скасування пільг для сільгоспвиробників
  Наступний матеріал
  Підприємці Лук`янівського ринку пікетують КМДА
  Теги: