На Київщині перепоховали рештки 70-ти червоноармійців [відео]

  70 загиблих воїнів Великої вітчизняної перепоховали у селі Гатне, що у передмісті Києва. Усі вони - червоноармійці. Таке масштабне поховання військових тут влаштовують вже вдруге.

  Ця жінка приїхала на Київщину з Уфи. Подолала тисячі кілометрів, щоби віддати останню шану дядькові, який воював у Другій свійтовій. Таких, як вона, у Гатне приїхало ще десятеро - з України, Білорусі та Росії.

  Василь Сизов, родич загиблого військового з Алтаю: "По медальйону встановили, що саме наш родич - мамин рідний брат. Ну і запросили нас сюди. Важко було, ну але дісталися".

  Журналіст:
  "Скільки часу ви їхали сюди?"

  Василь Сизов, родич загиблого військового з Алтаю:
  "Та, напевно, близько тижня".

  Однак, із сімдесяти вояків ідентифікувати вдалося лише одинадцятьох. Адже не у кожного солдата були при собі речі, за якими можна встановити особу.

  Сергій Розпашнюк, керівник пошукового загону: "У 41-му році в солдатів Червоної армії були ще солдатські медальйони у вигляді пластикових капсул. І це ще дає надію, хоча б частково, встановити тих, кого вважають пропалими безвісти".

  Пошуками загиблих червоноармійців на теренах Гатного займаються уже другий рік поспіль. Торік вдалося знайти і перепоховати рештки 125-ти воїнів. Усі вони загинули під час оборони Києва у 1941-му році.

  Василь Кучер, голова ради ветеранів с. Гатне: "Тут була перша лінія оборони міста Києва і села Гатне. Район, який простягається від Поштової до Чапаївки, і туди - Білогородка і Ірпінь. Більш, як 45 кілометрів".

  Подібні заходи на Київщині відбуваються двічі на рік: напередодні Дня перемоги та визволення Києва.

  Юрій Бойко, міністр палива та енергетики України: "Ми ховаємо наших радянських солдатів або на місці де проходили оборонні дії, або на курганах, на плацдармах, де булв головний удар з боку наших військ по визволенню Києва. Так буде і в подальшому".

  Пошуками решток загиблих воїнів займаються спеціальні загони. На Київщині таких - три. Їхню діяльність фінансують благодійники. Лише торік вдалося відшукати більше тисячі воїнів у різних районах області.

  Анатолій Присяжнюк, голова КОДА: "Це Києво-Святошинський район, Бориспільський район, Кагарлицький район, Миронівський район, Вишгородський район, Біло-Церківський район. Практично на всій тереторії Київської області проводяться такі заходи".

  Загиблих воїнів вшанували хвилиною мовчання. Священнослужителі правили панахиду за православним та юдейськими обрядом. Опісля на честь загиблих воїнів пролунав військовий салют.

  Наталя Новосядла, Максим Петраков, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Україна долучилась до міжнародного проекту "Європейська вулиця скульптур"
  Наступний матеріал
  Блохін визначився із складом збірної на першому тренувальному зборі
  Теги: