На Київщині перепоховали останки 25 червоноармійців [відео]

  Останки двадцяти п`яти радянських солдатів урочисто перепоховали у селі Гатне на Київщині. Майже усі вони загинули у боях 1941-го року. Пошуковцям вдалося встановити особи лише шести воїнів. На церемонію поховання приїхали їхні родичі, які шукали загиблих роками.

  Анна Южалкова приїхала до Гатного з Москви. У 1941 році її родина отримала похоронку. Каже, останній лист від батька прийшов з-під Києва, тож припускала, що й могилу його варто шукати тут. Лише напередодні отримала звістку - рештки батька знайдені і поховані у Гатному. Нащадків загиблого солдата шукали цілий рік.

  Анна Южалкова, дочка загиблого солдата: "Мы знали, письмо последнее было из Киева, и из Чернигова в сентябре месяце 41 года, а больше не было никаких известий. А похоронка пришла "безвести пропавший" в декабре месяце".

  Жінка каже, багато років молилася, аби знайшовся бодай батьків медальйон. Сьогодні, через більш ніж 70 років, їй передали особисті речі батька.

  Анна Южалкова, дочка загиблого солдата: "Я всю жизнь надеялась, что найдется медальйончик отца и Богу молилась. И вот, как раз и нашелся медальйончик".

  В останню путь під постріли та національний гімн. Сьогодні у Гатному ховали останки 25 солдатів, знайдені поблизу села. Особи шістьох вдалося встановити. Цим займався пошуковий загін "Дніпро-Україна".

  Сергій Паракошин, експерт-пошуковець: "Большинство из всех сегодня захороненных солдат - это поднятые здесь на полях, в районе села Гатное. Это юго-западная конечность Киевского укрепрайона. Бои здесь проходили в 41 году".

  Кажуть, за 2 роки роботи в районі знайшли близько сотні загиблих солдатів. На місцях боїв працюють щонеділі. Нині археологічно-пошукові роботи підтримує і влада.

  Анатолій Присяжнюк, голова КОДА: "Ми кожен рік порядка тисячі солдатів і офіцерів знаходимо і переахороняєм. Буквально перед 9 травня, учора, відбувалось перезахоронення у Миронівському районі".

  Юрій Бойко, віце-прем`єр-міністр України: "Країна повинна знати, хто її обороняв, захищав, і це дань і тим, хто загинув, і нашим сьогоднішнім людям, які повинні про це знати. В мене теж дід пропав безвісти. Я також його шукаю".

  Днями перепоховання солдатів також планують провести у Вишгородському районі та Броварах.

  Євгенія Подобна, Євген Кіяшко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Великій Британії ховають Березовського
  Наступний матеріал
  Арбузов і Захарченко взяли участь у церемонії вшанування загиблих солдатів
  Теги:
  Loading...