5.ua

На Київщині перепоховали 75 червоноармійців, загиблих у 1941 році

  На Київщині перепоховали 75-х бійців Червоної армії, що загинули у боях за Київ 1941-го року. Їх знайшли ще минулої осені, та майже півроку дослідники намагались ідентифікувати останки. Встановити вдалось прізвище та ім’я лише одного загиблого. Пошуковці сподіваються тепер, що його родичі відгукнуться. Останки поховали у братській могилі поблизу хутора Петрівський.


  Спочатку там відбувся нетривалий мітинг-реквієм, далі – православний молебень за загиблими і традиційний салют. Перепоховали 75 бійців, які брали участь у боях за Київ. Один з них – матрос Пінської флотилії. Знайти його вдалось майже випадково, кажуть пошуківці.

  З настанням теплої пори року, активність пошукових робіт збільшується, кажуть організатори. Щороку в Україні знаходять останки близько 3 сотень бійців. Цьогоріч цей процес уповільнився через нестабільну політичну ситуацію.

  Серед 75-х вояків вдалось ідентифікувати лише одного – це харків’янин Петро Григорович Грицаєнко. Пошуковці вважають це великим успіхом, і сподіваються, що родичі загиблого приїдуть віддати шану бійцю.

  Такі пошукові роботи не можна зупиняти – наполягає учасник бойових дій Віктор Сошанський. Каже: багато його товаришів залишилось на полях бою, і це не можна забувати.

  Дмитро Мороз, Олексій Іванченков, 5 канал.
  Попередній матеріал
  Експерти: втрата території України призведе до дефолту
  Наступний матеріал
  Турчинов: на боротьбу з терористами спрямують 7 додаткових спецбатальйонів