На Київщині до роковин аварії на ЧАЕС відкрили меморіальний комплекс

  Пам’ятник герою України, ліквідатору аварії на ЧАЕС Миколі Тетенку відкрили на його Батьківщині, у селищі Красятичі. До річниці катастрофи там також відкрили і гранітні плити із назвами та короткою історієї сіл, із яких відселили людей через радіацію.
  На весь комплекс пішло близько ста тисяч гривень. Хвилиною мовчання керівництво області та мешканці селища вшанували померлих внаслідок катастрофи. Опісля - пам’ятник освятили.

  Тетяна Подашевська, заступник голови Київської облдержадміністрації: "Красятичі і ті, хто тут проживає, ті, хто став ініціатором цього, вони є тим своєрідним місточком між землею дідів-прадідів і тими, хто поїхав. 31 село, але якщо брати і хутори, то це буде близько 40 населених пунктів, які сьогодні повністю відселені, і сьогодні ви бачили втілення цих сіл в гранітних плитах. І часточка землі, кожної землі з села, сьогодні там".

  В’ячеслав Коряжнов, ліквідатор аварії на ЧАЕС: "Всі ці села - батьківщина мала наша, ми були, ми знали, ми несли службу по відселенню, а до того ми там працювали, і людей знали і може через то нам було так горько його покидать".

  Микола Томшин, ліквідатор аварії на ЧАЕС: "Я приїхав, я дуже радий, що я побачив всіх і це все не тільки для нас лічно, а це і для наших внуків, щоби вони згадували, що це, такого не можна повторить".

  Попередній матеріал
  Очільник РПЦ відвідав Національний інститут раку
  Наступний матеріал
  Лікарі застерігають: весняне цвітіння викликає алергічні реакції
  Теги: