На Гончара, 17 попри заборону триває забудова [репортаж, відео]

  Скандал довкола гучного будівництва офісного приміщення на Гончара, 17 знову на поверхні. Попри заборону ЮНЕСКО та припис Мінрегіоналбуду на будмайданчику зводять другу частину підземного паркінгу. У Міністерстві культури виступають проти поновлення робіт, але запевнили - охоронною зоною Софії Київської поки що не опікуються. Адже закон про передачу заповідника у підпорядкування Мінкульту - Президент ще не підписав.

  Височезний кран, який видно за кілька кварталів, з`явився на Гончара кілька днів тому, розповідає місцева мешканка Оксана. Робота, каже, кипить - будівельники риють котловани, камази цілодобово вивозять землю.

  Тут уже є підземний паркінг, нині замовник працює над другою його частиною. І це попри суворе "ні" з боку геологів. Вони провели дослідження і встановили - підземні роботи тут неприпустимі. Місцеві мешканці довго чекати не стали - зателефонували чиновникам.

  Таким поясненням мешканці віри не ймуть. Кажуть - з вікон прилеглих будинків видно: на будмайданчику не будки переставляють, а риють котловани. Чому за дивним збігом обставин поновлення будівництва збіглося з передачею Софії Київської у підпорядкування Мінкультури, дізнаємося в профільного міністра. Там кажуть - питання не за адресою.

  Микола Кулиняк, міністр культури України: "Зараз це поки що не моя пряма компетенція і робилися ці всі дозволи не культспадщиною задовго до сьогоднішнього дня.будівнитцво велося й ведеться. але по формальному признаку зараз це не відноситься до компетенції міністрества культури".

  А от у Держслужбі з питань культурної спадщини  - відомстві, яке два роки тому зобов`язало забудовника негайно припинити роботи на Гончара - як саме негативно впливає будівництво на прилеглі будинки чи Софію Київську, не бачать.

  Андрій Вінграновський, голова Держкульспадщини України: "Якщо вони покажуть де руйнується будинок який є пам`яткою архітектруи то не питання - будемо вирішувати, але все рівно будемо звертатись до будівельних організацій , щоб вони це зупинили".

  Сфотографувати тріщини на будинку і йти до суду - радить пртестувальникам пан Вінграновський. Адже Держслужба культурної спадщини самотужки зупинити будівництво не може - у забудовника на руках усі необхідні дозволи. Ганна Рибалка, Юрій Підлесевич, 5 канал.

  Попередній матеріал
  З 1 березня в Києві зростуть тарифи на воду
  Наступний матеріал
  У столиці дедалі популярнішими стають колективні розваги
  Теги:
  Loading...