На Десятинному провулку знову будівельна техніка [відео]

  На Десятинному провулку знову будівельна техніка. На місце зруйнованої садиби Підвисоцького та підмурків стародавнього палацу князя Володимира - сьогодні зранку місцева охорона пустила екскаватор. На майданчику ведуть розкопки й археологи. Замовник будівництва - УПЦ Київського патріархату. А дозвіл на початок будівельних робіт тиждень тому дали в Державній архітектурно-будівельній інспекції. Цього недостатньо - заявляють місцеві мешканці. Бо на забудову є табу від Мінкультури та суду.

  Над головою екскаватор, а на вулиці - знов гуркіт. На Десятинному провулку - з восьмої ранку гримить техніка.

   Діна Герцрікен, мешканка будинку на Десятинному провулку: "Приехали с документом от архбудконтроля на разрешение проведение строительных работ. Подписано это 18м июня этого года".

   Мешканці у відповідь - викликали міліцію. Бо обурені - будівництво в історичній зоні торік заборонили два суди та ще й Міністерство культури. А в профільному управлінні київської мерії - ще й припис виписали. Мовляв, техніці на майданчик - зась.

   Активіст: "Скажіть будь ласка, а що тут відбувається?"

  Охоронець: "Стройка!"

  Активіст: "Яка стройка?Заборонена стройка рішеннями двох судів".

   Охоронці пишуть на папірці номер телефону керівництва. Виносять активістам. На іншому кінці дроту на відміну від своїх підопічних запевняють - жодного будівництва не планується. А екскаватор заїхав на підмогу археологам.

   Як не планують будувати - залазимо дивитися на горище. На майданчику під сонцем ніжаться шестеро археологів. Поруч розриває ґрунт екскаватор.

   Ганна Рибалка, "5 канал": "За парканом не видно, а от з даху цього будинку все як на долоні. Будівельна техніка вже почала підготовчі роботи".

   В управлінні охорони культурної спадщини про забудовника, що порушує їхній же припис - дізнаються від "5 каналу". А проекту новобудови - в очі не бачили.

   Ганна Рибалка, "5 канал": "Зараз ви не знали, що там приїхала техніка, екскаватори?"

  Сергій Новгородський, заступник начальника управління охорони культурної спадщини КМДА: "Сьогодні дійсно не знали. Завдяки вам дізналися, ще раз треба інспекційний вихід зробити".

  Ганна Рибалка, "5 канал": "Тобто ви зараз будете виїжджати і дивитися?"

  Сергій Новгородський, заступник начальника управління охорони культурної спадщини КМДА: "Да".

  На Десятинному провулку може вирости шести- або семиповерховий офісний центр. Відповідну інформацію торік встановили на паспорті проекту забудовника. Спочатку ним на замовлення української православної церкви була фірма "Левадія". А нині - вже "Інтеграл-буд". Якщо будинок таки зведуть - власники з вікон офісів бачитимуть Андріївську церкву, Національний історичний музей та Андріївський узвіз. А жителям навколишніх будинків доведеться звикати до заторів під вікнами - за проектом тут має бути й двохрівнева парковка.

   Ганна Рибалка, Іван Головач, "5 канал".

  Попередній матеріал
  На Ющенка подали до суду
  Наступний матеріал
  18 молодих українців отримали гранти на навчання за кордоном у рамках програми "Всесвітні студії"
  Теги: