На чорному ринку Європи з’явились раритетні видання з України

  Щоб знайти необхідну книгу не обов’яково ходити до читальні - переконані в Національній бібліотеці України імені Вернадського. Невдовзі всі видання тут переведуть в електронний варіант. Утім це може призвезти до закриття бібліотеки - переконана дружина одного з колишніх працівників бібліотеки. Вона приголомшує - на чорному ринку Європи з’явились раритетні видання з України, які можуть зберігатися тільки в бібліотеці Вернадського.

  Як сніг на голову для Альбіни Георгіївни пролунала звістка: на чорному ринку Європи продають старовині книги з України. Про це жінці розповіли її закордонні друзі. Альбіна Георгіївна, яка знає Національну бібліотеку імені Вернадського як свої п’ять пальців, переконана: такі раритети можуть зберігатися тільки тут.

  Альбіна Георгіївна: "Разговор был такого рода: что у вас происходит на Украине. Я говорю: ну что, как всегда, а что у нас может происходить на Украине. нет говорят, ты не поняла. Дело в том что у нас появились стариные издания, очень дорогие на черном рынке. Я говорю издания появились. Нет предложения появились. Я говорю, что это значит. Ну это значит, что их уже можна заказывать. По нашим сведеньем в Украине на руках такого не может быть".

  А от директор бібліотеки переконує - це неможливо. У читальні книжки зберігаються за сімома замками. 

  Наталя Гончарова, "5 канал": "Винести видання з Національної бібліотеки імені Вернадського не просто. На кожному - спеціальні чіпи. Тільки-но видання опиняється за межами рамки, спрацьовує сигнал. У відділах, де зберігаються старовині видання таких рамок ще більше".

  Збила з пантилику Альбіну Георгіївну і звістка про те, що бібліотеку перетворять на інформаційний центр. Усі видання переведуть в електронний варіант. Жінка переконана, у такий спосіб книгозбірню хочуть знищити, а книжки продадуть.

  Ніхто продавати видання не збирається - намагається заспокоїти директор бібліотеки. Їх просто зроблять доступнішими для людей. Адже інтернет-сторінка бібліотеки нині має більший попит, аніж сам заклад.

  Олександр Пономарів, доктор філологічних наук, професор: "Хай будуть усі версії, головне, щоб бібліотека зберігалася. Можливо не всі матеріали можна використовувати беручи їх до рук, хтось може хтось не дуже глибоко хоче познайомитись, хай буде електронний варіант".

  Тим часом давня шанувальниця Біліотеки Вернадського не заспокоюється. Якщо заклад закриють - Альбіна Георгіївна по допомогу кликатиме ЮНЕСКО. Нині жінка залучилася підтримкою Асоціації бібліотекарів Росії.

  Наталя Гончарова, Олександр Котельников та Орест Пона, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Свободу слова захищатимуть у Київській обладміністрації
  Наступний матеріал
  Завтра в Києві стартує "Сліва-фест"
  Теги: