На 10% зросла кількість застудних захворювань серед містян улітку

  На 10 відсотків зросла кількість застудних захворювань серед містян улітку. Рейтинг очолюють ларингіти, бронхіти та тонзиліти. Лікарі кажуть то через невдалі спроби містян врятуватися від спеки - кондиціонерами у приміщеннях та автівках, купанням у холодній воді та вживанні напоїв із холодильника.

  У найспекотніші дні літа у киянки Аліни Астахової нежить. Щойно повернулася з відпустки і вже через день пішла на лікарняний. Аби захворіти - вистачило одного дня поряд із кондиціонером. Не допомогли ані міцний імунітет, ані оздоровлення на морі.

  Аліна Астахова. киянка: "Взагалі не хворію. А цього разу, цього літа приїхала з моря щойно, оздоровилася. прийшла в офіс перший день на роботу.. а в нас на вулиці спека більше 30, а в офісі під кондиціонером 22-23. І от за день уж всьо. До кінця дня відчула, що уже насморк, голова болить".

  Такий випадок - не поодинокий. Дедалі більше містян стають жертвами кондиціонерів, відчинених вікон в автівках, морозива та напоїв із холодильника. Багато потрапляють на лікарняне ліжко через купання у холодній воді.

  Рейтинг "зимових" хвороб улітку очолюють - застуда, ларингіт, тонзиліт, бронхіт та отити. Проте зустрічаються і більш серйозні проблеми, такі як запалення легенів чи лицьового нерва.

  Назар Біль, лікар-отоларинголог: "Зараз якраз ситуація повязана з температуроб високою. це - холодні напої, морозиво  і купання - а це призводить до всіх простудних захворювань. Найбільш розповсюджені воспаление середнього вуха, острі ларингіти, запалення гортані, і гайморити, синусіти ..... так всередньому то десь на 5-10 % збільшилось саме простудних, звязаних з температурним фактором. Сама основна біда захворювань це кондиціонери".

  Головне, кажуть лікарі, уникати різкого контрасту температури. Аби зменшити шкідливий вплив кондиціонера - радять заздалегідь охолодити кімнату, а під час перебування у ній вимикати пристрій. Те саме стосується і клімат-систем у автомобілях. На пляжі після перебування на сонці радять заходити в воду повільно чи "охолонути" в тіні перед купанням, а також - не забувати підігрівати напої із холодильника перед вживанням.

  Євгенія Подобна, Сергій Клименко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Урочистості до Дня будівельника відбулися сьогодні в КОДА
  Наступний матеріал
  Дві сотні румунських циган примусово виселили з Франції
  Теги: