Алюміній

Минулого року українські металурги встановили антирекорд за кількістю виробленої сталі

  Одна з головних причин – відчутний брак важливих сировинних ресурсів

  Минулого року українські металурги встановили антирекорд з виготовлення кількості сталі за всі роки незалежності. Одна з основних причин – відсутність необхідної кількості важливих сировинних ресурсів, передає "112 Україна".

  Так, наразі актуальна загроза заборони імпорту сірчаної кислоти, що може створити монополію у країні на цей вид сировини. Міжвідомча комісія з торгівлі має ухвалити відповідне рішення вже наприкінці квітня-місяця. А ось питання функціонування ринку металобрухту вирішується у Верховній Раді вже зараз.

  У парламенті був зареєстрований законопроект, що передбачає подовження дії підвищеного мита на експорт. Раніше, після виникнення гострого дефіциту металобрухту в Україні було запроваджене мито на вивезення цієї стратегічної сировини за кордон.

  Брак металобрухту призводив до недозавантаженості (ба навіть зупинок) українських металургійних підприємств, що працюють на експорт, збільшуючи валютну виручку країни.

  "Коли металургійні заводи на мільярди доларів продають продукцію за кордон, то це не тільки мільйони людей отримують заробітну плату – це означає, що гривня стабільна і ціни не ростуть", – наголосив голова Комітету ВРУ з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

  За оцінками промисловців, недостача сировини є критичною і має великий вплив на подальший розвиток галузі та української економіки загалом.

  Попередній матеріал
  Сильний кіт Паша з тендітною душею шукає собі родину
  Наступний матеріал
  У Сєвєродонецьку чоловік підірвав себе гранатою біля розважального закладу
  Теги: