Музичний театр для дітей бореться за своє приміщення [відео]

  Театр опери та балету для дітей, що на Подолі - можуть виселити. Щоби захистити своє місце роботи, артисти влаштували мистецьку акцію - виступали просто неба. Побоювання у театралів - небезпідставні. На початку року приміщення театру виключили з переліку пам`яток архітектури. А це означає, що його можуть передати у приватну власність.

  У холі Музичного театру для дітей - гамірно. Актори готуються до виступу, щоправда, гратимуть не на сцені, а на вулиці. До імпровізації вдаються, щоби привернути більше уваги.

  Вікторія Осачук, солістка: "Ну, наша акція цілком направлена на те, щоб мати хоча б якусь інформацію. Верховною Радою був винесений цей будинок, в якому знаходиться наш театр, з реєстру пам`яток архітектури. На даний момент це вже приміщення має право бути приватизованим".

  У невіданні, що буде з театром, актори живуть з початку року. Та ще більше їх насторожує те, що зараз у них немає керівника. Днями директора закладу усунули від виконання обов`язків. А попереду - відпустка.

  Павло Фундера, артист хору: "Нам ніхто нічого не говорить. Ми просто хочемо інформаційної правди. Ми не знаємо, чи після відпустки ми повернемося в це приміщення, чи не повернемося".

  Театр опери та балету для дітей і юнацтва - єдиний в Україні. Протягом трьох останніх років колектив поставив майже два десятки нових вистав. А кількість його відвідувачів дедалі зростала. Кому й навіщо треба виселяти театр - у колективі не розуміють.

  Оксана Тараненко, режисер: "Історичний Поділ - це лакомий кусень. Мабуть, більш привабливим комусь тут видається торговий центр".

  Підозри на те, що приміщення хочуть забрати можновладці, має і рестораторка Алла. Вона, як і театр, орендує приміщення в будинку "Харчовик", що в комунальній власності Києва. Власним коштом у підвальному приміщенні жінка зробила ремонт і має документи на діяльність від усіх інстанцій та судів. Однак, уже два роки не може нормально працювати.

  Алла Доброва, рестораторка: "Комусь так вигідно. Ось у мене є сесії, першоначальні, 2001-го року на ці підвали і дозволи, договори оренди. Абсолютно всі суди, окремий технічний паспорт".

  Театралів заспокоює голова КМДА. Пояснює: приміщення призначення не змінить.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Що стосується оформлення договорів на продовження оренди. Ми ці процеси пройдемо, просто, нажаль, на сьогоднішній день вони дуже бюрократичні. Я абсолютно впевнено говорю і запевняю, що колективу немає за що хвилюватися".

  Цьогорч Музичному театру виповнюється 30 років. Тож колектив сподівається, що ювілейна дата не стане останнім роком у житті театру.

  Наталя Новосядла, Андрій Верстюк, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  До офіційного старту Євро-2012 залишився 1 день
  Наступний матеріал
  КМДА: кияни самі оберуть розміщення зон безкоштовного Wi-Fi
  Теги: