Ріки окропу на сходах, що ведуть до музею Рильського. Напередодні шлях до будинку, де провів останні роки життя видатний поет - затопило.
Директор музею ім. М. Рильського: "Коли ми йшли на роботу - було багато води на східцях. Оце було неочікуваною проблемою, бо ожеледиця і вода гаряча, і внизу багато було води".
Прорив стався через звичну для столиці проблему - катастрофічну зношеність труб. Їх прокладали іще в шістдесятих роках минулого століття. Потоки зупинили, а мережі вкотре лише полатали. Однак, закони фізики зробили свою справу і вода швидко перетворилася на лід. Тож ажіотажу відвідувачів у музеї не чекають.
Директор музею ім. М. Рильського: "Звичайно, вода залилася. Те, що могли - почистили. Знову у нас величезна кількість льоду на підходах".
А вже за кілька метрів від музею - під приватними будинками - геть інша картина. Там ні льоду, ні снігу, все прибрано. За територію музею комунальної власності дорожні служби не беруться, бо це не їхня ділянка.
Директор музею ім. М. Рильського: "Нам простіше самим зробити шось, ніж до когось звертатись".
У Київводоканалі застерігають - прориви труб загрожуватимуть музею і в майбутньому. Однак, ремонтувати їх не будуть, бо це не їхня територія.
Вікторія Яковлєва, керівник відділу інформаційного забезпечення "Київводоканалу": "Труба не знаходиться на нашому балансі. Як і всі труби, які є на цій дільниці, не на балансі воно в нас. Ми вже робили, тому що 20 будинків без води бути не могли".
Чиї труби і хто їх має міняти - питаємо в Голосіївській райадміністрації. Але там запевняють, що і вони жодного стосунку до мереж не мають - не їхня територія. Мовляв, то приватний сектор, і боротися з проривами музейники мусять самотужки. Директор музею Рильського, натомість, переймається долею книг з особистого архіву поета та його речами. Будинок Максима Рильського розташований впритул до аварійних комунікацій.
Ганна Рибалка, Богдан Кальченко, 5 канал.