Музей "Київ у мініатюрі" можуть знести

  Музей "Київ у мініатюрі" можуть знести. Відповідний позов Дніпровської екологічної прокуратури розглядає нині Господарський суд Києва. Причина відсутність документів на землекористування, а відтак і сплати за оренду ділянки. Меценати, які фінансують музей, запевняють: за інвестицінийм договором за земельні питання вони не відповідають.

  Світлана Одаренко, "5 канал: "Софія Київська, Володимирський собор, Маріїнський палац та інші історичні та архітектурі пам`ятки невдвзі можуть зникнути. Під загрозою знищення опинився парк "Київ у мініатюрі".

  Звільнити земельну ділянку від мініатюрних копій визначних столичних будівель від керівництва музею вимагає Дніпровська екологічна прокуратура.

  Ірина Гриненко, директор музею "Київ у мініатюрі": "О том, чтобы парк этот освободили от макетов, они в суд направили это, чтобы парк исчез. чтобы его не было вообще чтобы землю вернули в первоначальное состояние - это были целые горы мусора, которые мы вывозили сами, когда парк основывался".

  Відповідний позов прокуратури розглядає Господарський суд. Однак прокоментувати його "5 каналу" позивач відмовився. Не на камеру у прокуратурі розповіли: музей немає дозвільних документів на користування земельною ділянкою і не сплачує орендної плати. А це - близько півмільона гривень збитків щороку. Музейники ж запевняють: мають інвестиційний договір, за яким вони створюють макети, а земельні питання вирішує Гендирекція Київради з обслуговування іноземних представництв. Саме вона 2007 року винайняла цю ділянку, але договору потім не подовжувала - пригадують столичні депутати 

  Олексій Самохін, депутат Київради: "Термін дії договору, коли ця земельна ділянка була відведена на ГДІП він закінчився і на сьогоднішній день ці землі вважаються не наданими у власність чи користування".

  А відтак - музей їх займає самовільно. Щоби захистити комплекс від знищення, у Київраді нині готують проект-рішення, який надасть ділянці статусу скверу. Однак і це - не панацея.   

  Олексій Самохін, депутат Київради: "Визнання цієї території сквером, нажаль, не вирішить усіх питань. Основним вирішенням питання данного - може бути відведення земельної ділянки наприклад на Дніпровську районну державну адміністрацію. Для того, щоб під її головуванням, під контролем адміністрації, міської влади, цей музей далі функціонував".

  Прийти на екскурсію до парку збирається і голова КМДА Олександр Попов, водночас і з`ясувати ситуацію.

  Олександр Попов, голова КМДА: "З`їжджу подивлюся в чому причина, я думаю нам потрібно відкривати парки, а не закривати, тим більше такі - приватні - це ж люди вклали гроші це не держава, не місто. Ми в ціломи повинні підтримувати таку ідею. Я розберусь - не будем ми закривати, влада точно". 

  Утім і без чиновників парк щодня відвідує близько півтисячі людей. Усі вони сподіваються повернутися сюди знову. 

  Світлана Одаренко, Іван   Вірченко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Україна разом із Росією та Голлівудом зніме кіно про сироту
  Наступний матеріал
  Нова втрата у Київському зоопарку
  Теги: