Музей історії Києва запрацював після після 8-річної перерви

  Експонати Музею історії Києва після восьмирічної перерви знову відкриті для містян. Однак побачити глядачі зможуть лише частину колекції.

  Із з 250-ти тисяч раритетів до експозиції увійшли близько 500-та. Серед них - археологічні знахідки доби Київської Русі, барельєф Архангела Михаїла з міської ратуші, речі видатних киян. Музей уже встигли охрестити "найсучаснішим у місті". Серед нововведень - і мультимедійні технології. Зокрема, і віртуальні екскурсії іншими музеями.

  Анатолій Збанацький, заст. гендиректора з наукової роботи: "Зараз ми, коли відкриваємо нове приміщення, воно менше, але воно має перевагу, тому що воно в центрі Києва. В музеї буде представлено матеріали, які розкривають історію міста Києва. Матеріали, починаючи з Київської Русі протягом сторіч і до сьогодення".

  Олександр Попов, голова КМДА: "Це - сучасний музей. По-перше, з усіма відповідними технологіями. По-другей, він знаходиться в самому центрі, в самому серці столиці, на Хрещатику, поруч з метрополітеном. Це - доступний об`єкт".

  Нагадаємо, до 2004 року Музей історії Києва розташовувався у Кловському палаці. Після передачі будівлі Верховному суду України, його фонди зберігалися в Українському домі. Згодом міська влада знайшла для музею нове приміщення - скандальну будівлю біля метро Театральна. Там раніше планували відкрити торгівельно-офісний центр. Однак після численних акцій протесту забудовник передав приміщення у комунальну власність. Утім, музейники неодноразово заявлили, що споруда не пристосована для експонування колекції.

  Попередній матеріал
  КОДА: до початку навчання готові усі школи Київщини
  Наступний матеріал
  У Києві відкрився Музей шістдесятництва
  Теги: